-3.7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wspomnienie Polaków z Rumna w 70-tą rocznicę

28 czerwca br. w kościele p.w. Św. Trójcy w Przemyślu odbyły się  uroczystości 70 rocznicy martyrologii Polaków w Rumnie i na Kresach Południowowschodnich II RP. Rozpoczęła je Msza św. ze słowem Ks. Tadeusza Patera, w intencji Polaków zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA w Rumnie i na Kresach Południowowschodnich. W programie sobotniego wydarzenia znalazły się również Apel Pamięci zamordowanych, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy oraz montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci ze Świetlicy "Wzrastanie" z Przemyśla i Radymna.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu, Przemyskie Organizacje i Rodziny Kresowe oraz Klub Inteligencji Katolickiej.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl