Spółdzielnia Socjalna "Senior" zaprasza

BEZ NAS NIE MA WAS, BEZ WAS NIE MA NAS

Sześć bezrobotnych kobiet, z bagażem doświadczeń podjęło walkę z beznadzieją. Epidemia, która ogarnęła nasze miasto, a w zasadzie świat: BEZROBOCIE, zmobilizowała do działania. Każda epidemia, czeka na szczepionkę, a przecież na bezrobocie taka jest, trzeba po nią sięgnąć.  Korzystając z funduszy unijnych, zainwestowałyśmy w nowe miejsca pracy. Powstała ŚWIETLICA, dająca możliwości zarówno pracownikom jak i jej bywalcom.

Miejsce przyjazne, otwarte w zasadzie dla każdego. W wirze życia, jesteśmy samotni, zdegustowani, SMUTNI. W świetlicy możemy z tym skończyć. Każdy z nas potrzebuje człowieka. Trzeba z kimś porozmawiać, posłuchać czasami niesamowitych historii. Podzielić się własnym doświadczeniem, a wreszcie choć trochę „poszaleć”. Wieczorki muzyczne, wspólne śpiewanie, wieczory poetyckie pozwolą przywrócić choć namiastkę tego co już było.
Kondycja fizyczna musi z tym wszystkim współgrać, toteż delikatne ćwiczenia rozciągające mięśnie przy miłej muzyce, spokojne spacery do pobliskiego parku, wspólne wypady plenerowe, wycieczki mające ambitne cele poznania naszego regionu w myśl zasady: cudze chwalicie, swego nie znacie. Nie może zabraknąć niczego dla ducha, toteż prelekcje, projekcje, ciekawe opowiadania o odbytych wycieczkach.
Wszystko dla osób aktywnych, co nie oznacza żadnego wykluczania osób mających problemy mobilne. Od tego jesteśmy MY. Najważniejsze, wyjść z domu, chcieć żyć aktywnie. Według teorii przytoczonych choćby na ostatnim spotkaniu 14 czerwca br. na Przemyskim Zamku przez SENIORA, Pana  Jana Nowickiego, aktora wielkiej klasy: "… jestem starszym panem i wiem, że człowiek, który dużo robi, nie wie, nie myśli o tym, że czas t a k  mija. STAROŚĆ nieszczęście?, a skądże, to droga …do wiecznej szczęśliwości …". Trzeba przyznać, że mocne słowa, ale też i mocny człowiek. Zalecenia: żyć, pozwolić, aby ponosiła nas  wyobraźnia, stworzyć niebo swoich snów… Kto może: pisać, przelewać na papier swoje wspomnienia, fantazje.

Świetlica ma być bazą wszystkich informacji niezbędnych dla seniorów. Agencją pośredniczącą w realizowaniu potrzeb. Nasi seniorzy mają zapewnioną opiekę całodobową: jeżeli mam słabszy dzień to „świetlica przychodzi do mnie”.
Mamy być pomocną ręką dla opiekunów, rodzin sprawujących stałą opiekę domową. IM też, potrzebna jest pomoc, odciążenie, chwila relaksu. Każdy potrzebuje chwili dla siebie. MY zastąpimy: godnie i profesjonalnie.

Spółdzielnia Socjalna "Senior"
 


 

JPGSpółdzielnia Socjalna "Senior" (158,15KB)

JPGSpółdzielnia Socjalna "Senior" (73,49KB)

JPGSpółdzielnia Socjalna "Senior" (132,64KB)

JPGSpółdzielnia Socjalna "Senior" (115,58KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 30-06-2014 14:53 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 05-12-2014 12:57

Na skróty