-11.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent Przemyśla Najlepszym Włodarzem w Rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu 2014”

Redakcja Dziennika Gazety Prawnej po raz drugi rozstrzygnęła Ogólnopolski Ranking „Perły Samorządu”. Jego ideą było wybranie najlepszego włodarza i samorządu w miastach do oraz powyżej 100 tys. mieszkańców, w gminach miejsko-wiejskich i w gminach wiejskich. W rankingu wybrane zostały miasta i gminy wyróżniające się szczególnie działalnością w zakresie inwestycji, ochrony środowiska oraz turystyki, sportu i rekreacji. Wysokie 2 miejsce wśród miast do 100 tys. mieszkańców i tytuł „Najlepszy Włodarz” otrzymał Robert Choma Prezydent Miasta Przemyśla. Włodarze byli oceniani za wprowadzanie w urzędach innowacyjnych rozwiązań a także za aktywny kontakt z mieszkańcami. Redakcja Dziennika Gazeta Prawna dokonała analizy danych i stwierdziła, że zwycięzcami mogli zostać tylko ci, którzy uzyskali dobre wyniki we wszystkich badanych przez dziennikarzy dziedzinach, a ponadto przyłożyli się do starannego wypełnienia ankiety. Te gminy, które nie udzieliły odpowiedzi na wszystkie lub prawie wszystkie pytania, nie mogły liczyć na podium, a nawet na wyróżnienie.

Pani Zofia Jóźwiak Redaktor Prowadzący Dziennika Gazeta Prawna dodała, iż z analizy ankiet wynikało wyraźnie, że samorządy lepiej niż w ubiegłym roku radzą sobie z obowiązkowymi zadaniami i coraz częściej decydują się na wprowadzenie nieobowiązkowych innowacji ułatwiających życie mieszkańcom, także niepełnosprawnym i posiadającym małe dzieci. 

W imieniu Prezydenta okolicznościowy dyplom odebrał Grzegorz Hayder Zastępca Prezydenta Miasta.

JPGPrezydent Przemyśla Najlepszym Włodarzem w Rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu 2014”

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl