-2.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

70 rocznica martyrologii Polaków w Rumnie i na Kresach Południowowschodnich

Zapraszamy do udziału w uroczystościach 70 rocznicy martyrologii Polaków w Rumnie i na Kresach Południowowschodnich II RP. Rozpoczną się one Mszą św. w intencji Polaków zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA w Rumnie i na Kresach Południowowschodnich w dniu 28 czerwca br. w Kościele p.w. Św. Trójcy w Przemyślu o godz. 18.00. W programie sobotniego wydarzenia znalazł się również: Apel Pamięci zamordowanych, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy oraz montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci.

W niedzielę 29 czerwca br. w Sanktuarium M.B. w Kalwarii Pacławskiej – w związku z odwołaną pielgrzymką do Rumna – o godz. 13.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji ofiar nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA. Po Mszy św. organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy, złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy pomniku pamięci żołnierzy, funkcjonariuszy WOP i Milicji zamordowanych przez nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA. 

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu, Przemyskie Organizacje i Rodziny Kresowe oraz Klub Inteligencji Katolickiej.


 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl