-3.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu finalistą ogólnopolskiego konkursu

Filip Polaczek – uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu został finalistą V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w okresie 1914-1989. Przebiegał on w trzech etapach – szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Eliminacje ogólnopolskie i uroczyste zakończenie konkursu odbyły się 7 czerwca 2014 r. w Krakowie.

Organizatorami  zmagań byli Małopolskie Kuratorium Oświaty oraz Fundacja Armii Krajowej w Londynie.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W tym roku szkolnym wzięło w nim udział ponad tysiąc uczniów z czternastu województw. Dzięki poszukiwaniom, zainteresowaniom i pasji uczestnicy konkursu nierzadko odnajdywali osoby wcześniej nieznane, bądź mało znane, które stały się bohaterami ich prac.

Ideą przedsięwzięcia było zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski i przywrócenie naszej pamięci osób nieznanych, mało znanych bądź zapomnianych, które ze względu na swoją biografię i wyznawane wartości mogą się stać kimś znaczącym w kształtowaniu postaw uczniów i budowaniu ich tożsamości.

Filipa do konkursu przygotowała nauczycielka historii – pani Aniela Leszczak.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl