13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Święto Szkoły Podstawowej Nr 11 im. Henryka Jordana

Dnia 31 maja 2014 roku odbyło się Święto Szkoły. Cała społeczność naszej Szkoły: Grono Pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, Rodzice i uczniowie razem przygotowali mnóstwo atrakcji. Niestety pogoda   w tym roku nam nie dopisała i część z nich musieliśmy ograniczyć. Nie zmienia to jednak faktu, iż wszyscy, którzy w tym dniu zawitali w mury naszej Szkoły wyszli z uśmiechem na ustach.

Imprezę uroczyście rozpoczęła pani dyrektor Beata Kosicka-Siwak, która powitała zaproszonych gości: Prezydenta Miasta Przemyśla pana Roberta Chomę, Naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu panią Elżbietę Tarnawską, Rejonowego Koordynatora Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie panią Krystynę Krakowską-Zając, Proboszcza Parafii O.O. Karmelitów    o. Pawła Ferko i całą Społeczność szkolną. Następnie głos zabrał Prezydent Miasta pan  Robert Choma, który w ciepłych słowach zwrócił się do pracowników szkoły dziękując im za trud, wysiłek i serce. Dzieciom złożył życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Zaproszone funkcjonariuszki Służby Celnej opowiedziały dzieciom o pracy jaką wykonują, o  ochronie ginących gatunków roślin i zwierząt oraz o okrucieństwie jakiego dopuszczają się  ludzie  chcąc zarobić na nielegalnym przewozie zwierząt do naszego kraju lub przywożąc sobie pamiątkę z wakacji.  Stanowisko z odzyskanymi przedmiotami, które panie przygotowały cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Kolejnym punktem programu było odebranie przez Dyrektora Szkoły panią Beatę Kosicką-Siwak z rąk Rejonowego Koordynatora Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie pani Krystyny Krakowskiej- Zając Rejonowego Certyfikatu przynależności do Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Tą część uroczystości swoim występem uświetnili uczniowie klasy V b pod kierownictwem koordynatora projektu pani Małgorzaty Jagustyn.

Obecnością swoją zaszczycił nas także zespół  BEARSA Przemyśl, który przybył w towarzystwie ogromnego misia- maskotki drużyny.  Szef zespołu  w bardzo ciekawy sposób opowiedział o futbolu amerykańskim i o sukcesach przemyskiej drużyny. Nasi uczniowie mieli okazję przymierzyć strój zawodnika futbolisty, rzucić piłką a nawet zmierzyć się z zawodnikiem Bearsów.

Odbyły się również szkolne prezentacje artystyczne. Uczniowie klas I –VI prezentowali przed szeroką publicznością przygotowane w ciągu roku szkolnego pod okiem nauczycieli wspaniałe występy. Były piosenki w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim, tańce  z różnych krajów: hiszpański, angielski, holenderski, hip –hop, dancehall.

Uczniowie z klasy I b wcielili się w Beatlesów. Na koniec pięknie zaprezentował się zespół muzyczny profesjonalnie wykonując piosenki.

W tym samym czasie, gdy nasi uczniowie prezentowali swoje umiejętności na terenie szkoły działo się równie wiele atrakcji. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Rodziców można było wzmocnić swoje ciało jedząc przysmaki z grilla, ciasta, galaretki itp., przyjrzeć się dokładnie pracy ratowników medycznych, pomalować twarz, wygrać wspaniałe nagrody na loterii wziąć udział w zajęciach i konkursach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej i panią pedagog. Nie zabrakło również konkurencji sportowych, uczniowie mogli pokonać tor przeszkód, poskakać na trampolinie.

Na zakończenie mogliśmy pooglądać występ Zespołu Pieśni i Tańca „Przemyśl”.  

Udowodniliśmy, że stanowimy  wspaniały zespół -  nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły i uczniowie. Nawet zła  pogoda nie pokrzyżowała nam planów. Tegoroczne Święto Szkoły niewątpliwie należało do udanych, wszystkim zaangażowanym w to dzieło serdecznie dziękujemy.

JPGNULL (67,84KB)

JPGNULL (261,22KB)

JPGNULL (314,10KB)

JPGNULL (217,15KB)

JPGNULL (219,54KB)

JPGNULL (365,97KB)

JPGNULL (213,83KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 18-06-2014 10:38
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-06-2014 10:38