15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

IV spartakiada dla najmłodszych - Mali mistrzowie sportu

Patronem Szkoły  Podstawowej nr 11 w Przemyślu jest Henryk Jordan. Jest on prekursorem wychowania fizycznego w Polsce. Realizując w praktyce idee patrona, szkoła nasza oraz działające przy niej Stowarzyszenie Aktywna Jedenastka organizuje już od czterech lat międzyszkolne zawody sportowe ,, Mali mistrzowie sportu”.

W tym roku 5 czerwca do wspólnej zabawy i rywalizacji zgłosiły się sześcioosobowe reprezentacje z pięciu szkół: SP4, SP5, SP16, SP17, SP11. Zawody rozpoczęła pani dyrektor Beata Kosicka-Siwak, która powitała wszystkich zawodników, opiekunów i organizatorów, krótko przedstawiła regulamin, plan sportowych zmagań. 

Drużyny składające się z 3 dziewczynek i 3 chłopców startowały w sześciu konkurencjach był slalom unihokejowy, wyścig na hulajnodze, rzuty do celu, strzały piłką do bramki, skok w dal, zwinnościowy tor przeszkód. Najlepsi w sportowych zmaganiach  okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, zdobywając pierwsze miejsce i złote medale.

II miejsce i srebrne medale uzyskali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17, III miejsce i brązowe medale przypadły Szkole Podstawowej nr 16. Wszyscy uczestnicy zwodów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Wrażeń i emocji było bardzo dużo, wszyscy świetnie się bawili oczywiście z zachowaniem zasad fair play. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali sędziowie- nauczyciele z SP 11 pani Renata Daćko- główny organizator zwodów, pani Dorota Jamroz, Małgorzata Banicka oraz uczniowie z kl. Va bardzo pomocni byli też uczniowie z II b którzy opiekowali się poszczególnymi drużynami, byli asystentami sędziów.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku na zaproszenie naszej szkoły do wspólnej zabawy odpowie jeszcze więcej drużyn. Już dziś serdecznie zapraszamy.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 18-06-2014 10:30
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-06-2014 10:31