-1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Uczniowie SP 11 im.H.Jordana w Przemyślu po raz kolejny z wizytą na Politechnice Rzeszowskiej im.I.Łukasiewicza

Dnia 28 maja 2014 roku na mocy porozumienia podpisanego 24.04.2013r. pomiędzy dyrektorem SP11 mgr Beatą Kosicką-Siwak, a dziekanem Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej prof. Dr hab. Grzegorzem Ostasz uczniowie klas szóstych byli gośćmi uczelni.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzania Ośrodka Kształcenia Lotniczego w Jasionce miejscu, gdzie kształcą się przyszli piloci lotnictwa cywilnego w Polsce. Młodzież szkolna miała możliwość odbycia podróży samolotem w symulatorze lotu, a następnie siedzieć za sterami samolotu szkoleniowego.

Podczas pobytu na Politechnice uczniowie wzięli aktywny udział w niezwykle fascynujących i widowiskowych zajęciach z fizyki przygotowanych specjalnie dla nich przez wykładowców Katedry Fizyki.

Z kolei na zajęciach o tematyce ekonomicznej dotyczących m.in. zabezpieczeń banknotów, bezpieczeństwa wewnętrznego uczniowie dowiedzieli się o sposobach zabezpieczeń banknotów, ważnych dokumentów oraz poznali historię i wartość pieniądza.

W harmonogramie wizyty zaplanowany został również udział uczniów w zajęciach
z psychologii. Był to wykład nt. procesów poznawczych, złudzeń. Oczywiście zajęcia były dostosowane do młodych odbiorców, a ciekawe zagadki optyczne (wizualne) niezwykle zafascynowały i uaktywniły „młodych studentów”.

Na zakończenie wizyty uczniowie spotkali się z Panią dr Martą Pomykałą prodziekan Wydziału Zarządzania, która wystąpiła w todze i bardzo interesująco zaprezentowała uczelnię.

Dzięki ogromnej przychylności i zaangażowaniu władz uczelni, wykładowców, pracowników naukowych oraz zaprzyjaźnionych studentów ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. A zdobyta wiedza, obserwacje i doświadczenia wpłyną na rozwijanie zainteresowań i pasji wśród uczniów.

JPGNULL (192,22KB)

JPGNULL (133,92KB)

JPGNULL (223,55KB)

JPGNULL (196,66KB)

JPGNULL (138,02KB)

JPGNULL (298,74KB)

JPGNULL (244,81KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 18-06-2014 10:26
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-06-2014 10:26