Odbyło się VIII Bieszczadzkie Lato z Książką

Targi książki, rozmowy, spotkania z twórcami współczesnej literatury i wykłady z udziałem autorów wielu książek, tak minęła kolejna VIII edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką. W sobotni poranek 14 czerwca br. to wydarzenie otworzył Grzegorz Hayder Zastępca Prezydenta Miasta. Witając gości życzył, aby czas spędzony w Przemyślu przepełniony był chwilami, które na zawsze pozostaną w pamięci. Wraz z przewodnikiem artyści, dziennikarze i twórcy udali się na zwiedzanie Miasta, inni w tym czasie dzielili się z Przemyślanami swoją wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami w różnych zakątkach Miasta.
W Piwnicy Artystycznej pod Niedźwiadkiem odbyło się spotkanie między innymi z: Barbarą Kosmowską, Wojciechem Widłakiem, Markiem Przybylikiem oraz Grzegorzem Miecugowwem. O teatrze i planie filmowym w sali narad Urzędu Miejskiego opowiadała Barbara Bursztynowicz, a o „smacznych słowach” mówił prof. Jerzy Bralczyk. W Zamku Kazimierzowskim Katarzyna Grochola w rozmowie z Tadeuszem Górnym mówiła „Tak prawdziwie o Życiu”, a „O Kobietach”, Jan Nowicki. Całość wydarzenia uświetnił Koncert Oleny Leonenko pod tytułem: „Podwórko-Świat” w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu.
Organizatorami wydarzenia byli: Wydawnictwo "Bosz", Prezydent Miasta Przemyśla oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki "Zamek".

 

JPGVIII Bieszczadzkie Lato z Książką (fot. Rafał Porada) (2,13MB)

JPGVIII Bieszczadzkie Lato z Książką (fot. Rafał Porada) (2,14MB)

JPGVIII Bieszczadzkie Lato z Książką (fot. Rafał Porada) (2,15MB)

JPGVIII Bieszczadzkie Lato z Książką (fot. Rafał Porada) (1,68MB)

JPGVIII Bieszczadzkie Lato z Książką (fot. Rafał Porada) (1,60MB)

JPGVIII Bieszczadzkie Lato z Książką (fot. Rafał Porada) (1,16MB)

JPGVIII Bieszczadzkie Lato z Książką (fot. Rafał Porada) (1,53MB)

JPGVIII Bieszczadzkie Lato z Książką (fot. Rafał Porada) (2,26MB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 16-06-2014 08:04 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 21-08-2014 11:23

Na skróty