13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzieci to chodzące cuda, jedyne, wyjątkowe i niezastąpione

„Dzieci to chodzące cuda, jedyne, wyjątkowe i niezastąpione” – taka myśl przyświecała organizatorom Pikniku Dla Dzieci Niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 1 czerwca br. na placu grillowym przy Hotelu Accademia w Przemyślu. Głównym organizatorem imprezy była Przemyska Kongregacja Kupiecka z niezastąpionym prezesem Ryszardem Miłoszewskim, we współpracy z Hotelem Accademia, SOSW nr 1, SOSW nr 2, Centrum Edukacji Baza, MOPS, Centrum Kulturalnym, Polskim Związkiem Niewidomych oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP. Swój niemały udział mieli także liczni sponsorzy, w tym sponsor główny AVIVA Oddział Przemyśl. Na placu zgromadzili się główni bohaterowie dnia, dzieci, a także ich rodzice, przyjaciele i inni zaproszeni goście. Podczas oficjalnego rozpoczęcia głos zabrał poseł na Sejm RP Marek Rząsa, Starosta Przemyski Jan Pączek, przedstawiciele władz miasta Przemyśla oraz główni organizatorzy.

Dzień był pełen atrakcji i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na samym początku przenieśliśmy się do Japonii dzięki Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu. Następnie sceną zawładnęła Szkoła Tańca A-Z. Występ podopiecznych p. Aleksandry Sołgi jak zawsze rozgrzał publiczność. Niemałych wzruszeń zapewniły występy muzyczne najmłodszych występujących tego dnia artystek. Jako pierwsza w utworze „Święto Mamy” wystąpiła Julia Uziembło z Niepublicznego Przedszkola Edukacyjnego „Kraina Odkrywców”. Jej śpiew tak zauroczył organizatorów, że to właśnie jej przyznali maskotkę „Pan Pikuś". Swój program artystyczny zaprezentowały uczennice Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Heleny Modrzejewskiej: Tosia Witkiewicz, Zuzia Gawlik oraz Karolinka Wajda, laureatki Przemyskiego Konkursu Piosenki i licznych konkursów. Studio Baletowe Terpsychora, choreograf Galiny Koval, przygotowało trzy układy „Taniec laleczki z saskiej porcelany”, „Hiszpański taniec z wachlarzami” oraz „Duet z tamburynem”. Wysoki poziom artystyczny zaprezentowała młodzież z Centrum Kulturalnego w Przemyślu, pod opieką p. Agnieszki Marcińczak. Licznymi brawami został nagrodzony występ z stylu hip-hop. Uwieńczeniem dnia był występ Szkoły Tańca Unique Street Artist, która zaprezentowała się w technice łączącej style dancehall oraz break dance. Tancerze są laureatami I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca w Jastrzębiu Zdroju.

Najcenniejszy tego dnia był szczery uśmiech na twarzach dzieci, które bawiąc się razem z nami dodały motywacji kolejnym planom.


Przemyska Kongregacja Kupiecka

JPGPiknik Dla Dzieci Niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka (173,17KB)

JPGPiknik Dla Dzieci Niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka (116,79KB)

JPGPiknik Dla Dzieci Niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka (155,86KB)

JPGPiknik Dla Dzieci Niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka (111,20KB)

JPGPiknik Dla Dzieci Niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka (126,37KB)

JPGPiknik Dla Dzieci Niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka (136,22KB)

JPGPiknik Dla Dzieci Niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka (193,04KB)

JPGPiknik Dla Dzieci Niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka (129,65KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 09-06-2014 12:19
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-12-2014 12:57