14 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

III Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w pływaniu

 W niedzielę1 czerwca br. „Przemyski basen pękał w szwach” – od takich słów w ubiegłym roku rozpoczynała się relacja z drugiej edycji Otwartych Mistrzostw Przemyśla  w Pływaniu. Nie inaczej było w tym roku i z całą pewnością można powiedzieć, że słowa te stają się tradycją i jednocześnie mottem zawodów, które tego roku odbyły się na krytej pływalni Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dniu Dziecka. W III edycji mistrzostw uczestniczyło ponad 200 zawodników, w tym co warto podkreślić ponad 120 dzieci i młodzieży z Przemyśla. Większość z nich doskonali  swoje umiejętności w Klubie Pływackim „ORKA” należy jednak podkreślić, iż w zawodach uczestniczyli i zdobywali medale zawodnicy niezrzeszeni w tym klubie. Cieszy coraz większa ilość najmłodszych adeptów nauki pływania, wielu z nich swoją przygodę z wodą zaczyna już w wieku pięciu lat. Oprócz przemyskich zawodników  gościliśmy również zaprzyjaźnione kluby pływackie z Horyńca-Zdroju oraz Leżajska, z którymi od kilku już lat regularnie rywalizują nasi pływacy. Trzeba jeszcze dodać, że chętnych do odwiedzenia naszego miasta i wzięcia udziału w zawodach było dużo więcej. Niestety z powodu ograniczeń związanych z kubaturą i zapleczem socjalnym przemyskiej pływalni nie mogliśmy gościć pływaków z innych klubów.

Jeśli chodzi o zawody to jak zawsze przebiegały w duchu sportowej rywalizacji. Dla jednych liczyło się podium, dla innych pobicie rekordu życiowego, a jeszcze inni cieszyli się z uczestnictwa, pokonania własnych słabości i dopłynięcia do mety. Niezależnie od motywacji bez wątpienia wszyscy odnieśli sukces.

W klasyfikacji medalowej najlepsi okazali się pływacy z Przemyśla zdobywając w sumie 51 medali, zawodnicy OLIMP-u Leżajsk zdobyli 35 natomiast DELFIN Horyniec „wypływał” 28 medali.

Zawodom tradycyjnie  patronował Prezydent Miasta Przemyśla, Pan Robert Choma, a organizatorami był Klub Pływacki ORKA Przemyśl, Stowarzyszenie Regia Civitas, Przemyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Kończąc relację należy podkreślić wielki sukces, którym jest coraz większa ilość dzieci i młodzieży chętnych do zdrowego i aktywnego sposobu spędzania czasu. Duża w tym zasługa  rodziców, opiekunów, trenerów. Ich praca i wsparcie to swoiste koło zamachowe prawidłowego rozwoju młodych ludzi, kształtowania ich postaw w życiu.  Słowa uznania należą się oczywiście trenerom ORKI. Ich praca i zaangażowanie przekuwa się powoli i systematycznie na rozwój i sukcesy przemyślan w tak pięknej dyscyplinie sportu jak pływanie. Warto i trzeba jednocześnie zaznaczyć , że warunki w jakich trenują zawodnicy nie ułatwiają pracy, nie cytujemy oczywiście słów Jerzego Janowicza, że pływają oni w szopie, ale niewątpliwie nowoczesny basen podobny do tego w Jarosławiu czy w Ustrzykach  pomógłby w odnajdywaniu talentów na miarę Otylii Jędrzejczak czy Rafała Korzeniowskiego.

PDFPobierz Wyniki - III Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w pływaniu (712,95KB)

JPGIII Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w pływaniu (249,73KB)

JPGIII Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w pływaniu (211,94KB)

JPGIII Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w pływaniu (223,81KB)

JPGIII Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w pływaniu (141,46KB)

JPGIII Otwarte Mistrzostwa Przemyśla w pływaniu (274,66KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 05-06-2014 20:51
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 21-08-2014 11:26