2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wicemistrzostwo Polski Patryka Kordka w badmintonie !!!

Wicemistrzostwo Polski Patryka Kordka w badmintonie !!!

 

22 - 25.05.2014 na hali widowiskowo - sportowej w Głubczycach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików U - 13. Nasz region reprezentował zawodnik Aktywnej Piątki Przemyśl Patryk Kordek.Patryk zakwalifikował się na mistrzostwa w dwóch grach:grze pojedynczej i grze podwójnej.

Wzorując się na starszych kolegach Patryk szedł jak burza do ćwierćfinałów pokonując po drodze zawodników z Zamościa,Gdańska i Głubczyc. Niestety w walce o wejście do strefy medalowej Patryk trafił na mistrza Polski P.Kobelucha.

Przegrywając ostatecznie uplasował się na piątej pozycji.

Potem przyszedł czas na gre podwójna gdzie partnerem Patryka był Patry Michałek z UKS Orbitek Straszęcin. I tu chłopcy zaprezentowali sie znakomicie .

Pokonali w drodze do finału pary z Warszawy,Kędzierzyna i Głubczyc - wszystkie po 2:0. Polegli dopiero w wielkim finale z deblem głubczyckim Kobeluch/Matusz zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski.

Medal srebrny jest uzupełnieniem kolorów dla Aktywnej Piątki i trenerów Dariusza Stańko i Mariusza Bieni. Po złocie i brązie w U-15 doszedł srebry medal Patryka i miano najlepszego sezonu naszych badmintonistów od zawsze.

 

Źródło: UKS Aktywna Piątka

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl