13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rajd Karkonoski PSB Mrówka Erem Rally Team

Rajd Karkonoski: Grzegorz Musz i Bogusław Browiński z apetytami na podium w Klasie 5.

 

29. Rajd Karkonoski stanowiący trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowego Pucharu Polski już w najbliższy piątek stanie się areną zmagań najlepszych kierowców rajdowych w kraju. Wśród czterdziestu ośmiu zawodników zgłoszonych do zawodów w ramach RPP, ze sto siódmym numerem startowym zobaczymy reprezentantów PSB Mrówka Erem Rally Team – Grzegorza Musza i Bogusława Browińskiego. Zawodnicy wspierani przez Tytan, Satyn, Bolix, Wkręt-Met, PBS Bank oraz Prezydenta Miasta Przemyśla zmierzą się dziesięcioma rywalami w Klasie 5 i powalczą o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Organizatorzy przygotowali siedem odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 82 kilometrów. Zawodnicy Rajdowego Pucharu Polski po raz pierwszy wyjadą na trasę w piątek o godzinie 20.33 i przejadą tak zwany odcinek medialny, zlokalizowany w centrum Jeleniej Góry.  W sobotę zawodnicy przeniosą się na bardzo trudne trasy prowadzące wokół Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry i Karpacza. Pokonają trzy odcinki specjalne przejeżdżane dwukrotnie a pierwszy zawodnik zamelduje się na mecie w sobotni wieczór o 19.14.

Grzegorz Musz: odcinki specjalne zlokalizowane wokół Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby zaliczają się do moich ulubionych tras rajdowych w Polsce co sprawia, że z wielkim entuzjazmem czekam na start rajdu. Bardzo cieszy mnie fakt, że organizatorzy zdecydowali się zorganizować piątkowy odcinek medialny nie tylko dla RSMP, ale także dla Rajdowego Pucharu Polski. Zawsze bardzo miło jest zaprezentować się przed tysiącami kibiców, którzy bardzo tłumnie przychodzą kibicować na tego typu próbach. Po całkiem dobrym występie na Rajdzie Świdnickim-Krause w zespole panują bardzo bojowe nastawienia. Niestety podczas ostatnich testów po przejechaniu około 30 kilometrów awarii uległ silnik w naszej Hondzie Type-R. Uszkodzenia okazały się na tyle duże, że naprawa motoru nie wchodziła w grę z przyczyn czasowych. W ostatniej chwili udało nam się pożyczyć seryjny silnik od jednego z naszych wspaniałych znajomych i dzięki temu pojawimy się na starcie w Jeleniej Górze. Nie pozostaje nam nic innego jak cisnąć jeszcze mocniej, aby wypełnić lukę po brakujących koniach mechanicznych. Bardzo dziękujemy naszym partnerom, którzy wspierają nas w startach: Grupa PSB Mrówka, EREM, TYTAN, SATYN, , Bolix, Wkręt-Met, PBS Bank oraz Prezydent Miasta Przemyśla.

Bogusław Browiński: Przed nami trzecia runda RPP – 29. Rajd Karkonoski. Malownicze krajobrazy jeleniogórskie oraz wymagające maksymalnej koncentracji odcinki specjalne przygotowane przez organizatorów powodują, że do Karkonoszy zawsze chce się wracać. Co roku jest tutaj pięknie i ściganie się w takich warunkach należy do czystych przyjemności. Jestem przekonany, że po odbytych testach cały zespół jest należycie przygotowany, a motorem napędowym jak zwykle będzie doping na trasie naszych wspaniałych kibiców, za co już dziś dziękujemy. Na odcinkach będziemy starali się dać z siebie wszystko i utrzymywać ciągły progres, aby wynik na mecie był wpełni satysfakcjonujący. Jeszcze raz zapraszamy do kibicowania, a wszystkim kolegom życzymy ukończenia rywalizacji na mecie. Do zobaczenia w Jeleniej Górze!

 

Źródło:  PSB Mrówka Erem Rally Team

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 05-06-2014 07:59
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-06-2014 07:59