10.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Odbył się „VI Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny”.

W niedzielę 1 czerwca br. odbył się w Przemyślu VI Marsz dla Życia i Rodziny. Zgromadził obrońców życia i ludzi dobrej woli, którzy chcieli w ten sposób zamanifestować poparcie dla tych fundamentalnych wartości. Wśród uczestników było wielu ludzi młodych. To doroczne święto życia zorganizował Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji przemyskiej i Stowarzyszenie „Miłość i Odpowiedzialność”, we współpracy z władzami miasta oraz wieloma wspólnotami eklezjalnymi, firmami i instytucjami społecznymi. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się już w sobotę 31 maja wykładami w Domu Katolickim Roma, które zgromadziły zwłaszcza młodzież. Maciej Barczentewicz, lekarz specjalista ginekolog-położnik z Lublina, omówił problematykę związaną z naprotechnologią: szczegółową diagnostyką i leczeniem niepłodności. Natomiast Paweł Zuchniewicz, redaktor, dziennikarz i autor wielu książek o naszym Papieżu, przedstawił pewne aspekty nauczania św. Jana Pawła II, kierowane do młodzieży i rodzin.

W niedzielę na rozpoczęcie marszu Mszy św. w Archikatedrze o godz. 11.30 przewodniczył bp Jan Niemiec, wiceprzewodniczący Rady ds. Rodziny w Episkopacie Ukrainy. W homilii zaprosił rodziny do otwarcia na Ducha Świętego, by mogły poznać, “na czym polega nadzieja naszego powołania”, do przyjęcia życia, do głoszenia Ewangelii życia i miłości Boga do każdego człowieka. Około godz. 13 pochód przemaszerował przez Rynek przemyski i ul. Kazimierzowską pod pomnik świętego Jana Pawła II, Papieża Rodziny. W ramach pikniku rodzinnego, który trwał aż do godzin wieczornych na Placu Niepodległości, Paweł Zuchniewicz odebrał tytuł „Ambasadora życia” i wygłosił wykład o wychowaniu w rodzinie w nauczaniu Papieża Rodzin. Następnie na scenie wystąpiły różne zespoły dziecięce i młodzieżowe, a ponadto na rodziny, a zwłaszcza na najmłodszych czekały liczne inne atrakcje: akademia piłkarska, rysowanie, wyplatanie wikliny, malowanie twarzy i propozycje kulinarne.

 

s. Katarzyna Połunkiszkis SFMI

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl