17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

UWAGA – MOŻLIWE GWAŁTOWNE BURZE I PORYWISTY WIATR

Podczas specjalnie zwołanej wideokonferencji Małgorzata Chomycz-Śmigielska Wojewoda Podkarpacki poinformowała o możliwości wystąpienia dziś (tj. 27 maja br) oraz jutro na terenie województwa gwałtownych burz, którym będzie towarzyszył porywisty wiatr. Według danych Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie IMGW-PIB możliwe jest wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą od 30 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h. Miejscami przewidywane są opady gradu.
Wojewoda podczas spotkania poprosiła podmioty realizujące inwestycje na terenie podkarpacia o właściwe zabezpieczenie placów budowy w okolicach zbiorników wodnych i rzek. Zaapelowała o współpracę wszelkich służb i jednostek na terenie województwa w zakresie przeciwdziałania ewentualnym skutkom.

W spotkaniu udział wzięli: Grzegorz Hayder Zastępca Prezydenta Miasta oraz Marek Kudła Wicestarosta Powiatu Przemyskiego.

Bieżące komunikaty pogodowe dostępne są również na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl