0 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Tytuł Najlepszego Prezydenta na Podkarpaciu dla Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla

W sobotę 24 maja br. w Rzeszowie podczas gali Podkarpackiej Nagrody Samorządowej zostały wręczone nagrody i wyróżnienia najaktywniejszym samorządowcom w regionie.  Po raz pierwszy kapituła Podkarpackiej Nagrody Samorządowej nagrodziła rządzących nie za ostatni rok sprawowania władzy, ale za całą kadencję czyli okres 2010 - 2014. Kapituła konkursowa wyłoniła zwycięzców w różnych kategoriach. Tytuł Najlepszego Burmistrza/Prezydenta przypadł Robertowi Chomie Prezydentowi Miasta Przemyśla. Podkarpacka nagroda samorządowa trafiła także do rąk Józefa Michalika starosty powiatu lubaczowskiego. To nie jedyne wyróżnienie Przemyśla podczas tego wydarzenia przyznano również nagrody za wzorowe inwestycje w województwie w latach 2010-2014, Miasto Przemyśl nagrodzone zostało za budowę wschodniej drogi obwodowej Miasta Przemyśla.

Organizatorem plebiscytu jest  Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych i Tygodnik Regionalny "Nowe Podkarpacie". Statuetki  w ramach XIV edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej wręczone zostały przez Władysława Ortyla Marszałka Województwa w  Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. W imieniu Prezydenta Miasta udział w uroczystości wzięła Ryszarda Gnus Dyrektor Generalny Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Gratulujemy nagród i wyróżnień wszystkim samorządowcom i jednostkom, które je otrzymały.

Jak co roku Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych nagrodziło też uczniów szkół w kategorii Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia. Z naszego miasta ten tytuł otrzymał Wojciech Szkółka, tegoroczny absolwent II Liceum Ogólonokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego. Ten uczeń jest jedynym w Przemyślu finalistą olimpiady matematycznej co spowodowało, że został zwolniony z egzaminu maturalnego z matematyki. Ponadto jest laureatem wielu wojewódzkich i ogólnopolskich olimpiad, m.in.: Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. F. Lei, Konkursu Matematycznego im. J. Marszała, Polsko - Ukraińskiego Konkursu Fizycznego "Lwiątko", Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z fizyki i matematyki, Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego im. prof. A. Swinarskiego. 

 

 

JPGTytuł Najlepszego Prezydenta na Podkarpaciu dla Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla (fot. Urząd Marszałkowski)

JPGTytuł Najlepszego Prezydenta na Podkarpaciu dla Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla (fot. TVP Rzeszów)

JPGTytuł Najlepszego Prezydenta na Podkarpaciu dla Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla (fot. Urząd Marszałkowski)

JPGTytuł Najlepszego Prezydenta na Podkarpaciu dla Roberta Chomy Prezydenta Miasta Przemyśla (fot. Urząd Marszałkowski)

Opublikował:  | Data publikacji: 25-05-2014 08:32
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-07-2014 10:54