-11.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przypomnieli o pierwszym burmistrzu Przemyśla w wolnej Polsce

23 maja br. Przemyśl odwiedzili goście z Powiatu Staszowskiego - członkowie Towarzystwa Strzeleckiego, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawiciele Starostwa z Naczelnikiem Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą Janem Mazanką. Wizyta związana była z rozpoczętym w tym roku projektem edukacyjnym "Przeszłość dla przyszłości", którego głównym bohaterem jest Józef Kostrzewski, pierwszy burmistrz Przemyśla w odrodzonej Polsce, w latach 1918-1928.

Goście ze Staszowa w ramach projektu gromadzą materiały historyczne o Józefie Kostrzewskim, urodzonym w 1876 roku w Sichowie Dużym właśnie koło Staszowa, poszukują krewnych burmistrza (sam Jan Mazanka jest jego ciotecznym prawnukiem), a ich wizyta w Przemyślu była okazją do złożenia kwiatów na grobie zmarłego w 1934 roku Józefa Kostrzewskiego. Staszowscy Strzelcy złożyli także hołd Orlętom Przemyskim. W imieniu Prezydenta Miasta przywitał ich Dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta, Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli Jan Jarosz.

JPGJózef Kostrzewski Burmistrz Przemyśla w latach 1918 - 1928

JPGGoście ze Staszowa przy grobie Orląt Przemyskich

JPGGoście ze Staszowa przy grobie Józefa Kostrzewskiego

JPGGoście ze Staszowa przy grobie Józefa Kostrzewskiego

JPGGoście ze Staszowa przy grobie Józefa Kostrzewskiego

JPGGoście ze Staszowa przy grobie Józefa Kostrzewskiego

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl