13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nauczyciele i uczniowie z 5 krajów europejskich w Szkole Podstawowej nr 11 w Przemyślu

W dniach od 5 do 10 maja w przemyskiej „jedenastce” gościli nauczyciele i uczniowie z Bułgarii, Hiszpanii, Holandii, Włoch i Wielkiej Brytanii. Pobyt rozpoczął się uroczystym powitaniem w szkole w rytmie poloneza, potem były tańce i piosenki wszystkich krajów partnerskich. W programie wizyty nie zabrakło spotkania z zastępcą prezydenta miasta panem Grzegorzem Hayderem i spaceru po naszym pięknym mieście. Goście mieli możliwość zapoznać się z historią Przemyśla począwszy od zamku po przemyskie forty. Piękna, słoneczna pogoda pozwoliła na zrealizowanie kolejnego punktu programu, którym była wycieczka w Bieszczady. Po drodze goście zwiedzili zamek w Krasiczynie oraz Skansen w Sanoku. W Bieszczadach zdobyli Połoninę Wetlińską.

Nauczyciele zwiedzili szkołę specjalnie na tę okoliczność udekorowaną. Poszczególne klasy w ramach projektu przygotowały niespodzianki – flamenco, The Beatles czy holenderskie ciasto. Gospodarze zapoznali gości z polskim systemem oświaty nie tylko na poziomie podstawowym, ale także wyższym, bo dzięki uprzejmości dyrektorów goście zostali zaproszeni do I Liceum im. J. Słowackiego i Szkoły Podstawowej nr 17 im. M. Szaszkewicza

Osobny program przygotowano dla dzieci uczestniczących w spotkaniu. Młodzi Włosi, Holendrzy i Bułgarzy mieszkali w domach uczniów. Oprócz lekcji w szkole bawili się w parku linowym w Radawie, uczestniczyli w zajęciach sportowych i artystycznych w Galerii Sztuki Współczesnej, zwiedzali zamek i przemyskie muzea.

Było to ostatnia wizyta  w ramach projektu „Europe in our minds, Europe in our lives”, ale wszyscy mają nadzieję, że zawarte przyjaźnie będą kontynuowane.

JPGNULL (365,18KB)

JPGNULL (324,46KB)

JPGNULL (329,18KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 20-05-2014 12:45
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 20-05-2014 12:45