-3.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Gimsptopy i wiosna!

Członkowie Szkolnego Klubu Turystycznego Gimstopy w Gimnazjum nr 3 wybierają się zawsze 21 marca na poszukiwanie wiosny. Turyści kierowani przez przewodnika PTTK pana Michała Thiera oraz otoczeni opieką przez nauczycieli: Ewę Prajnzer, Katarzynę Ciesielską, Małgorzatę Klepacką, Annę .Lubińską i Remigiusza Łuca, przemierzyli w tym roku trasę: Zamek – Park Miejski - Brama Sanocka - Kruhel Mały - Zielonka - Kopiec - altana pod Kopcem. Na wycieczkę zabrano marzannę-Gimrzannę, która jako symbol zimy miała ocenić, czy jej siostra Wiosna rozgościła się już w przyrodzie na dobre. Wydaje się, że tak, bowiem piękna pogoda, słońce i ciepło nie opuszczały wędrowców ani na chwilę. Po wiosennym spacerze każdy piechur mógł wziąć udział w konkursie o tematyce przyrodniczo-krajoznawczej, na wszystkich czekały sympatyczne nagrody. Kolejnym punktem rajdowego programu było pieczenie kiełbasek przy wspólnym ognisku.

Po biesiadzie, by mieć pewność, że zima jednak nie wróci, uczestnicy rajdu wrzucili marzannę w ogień, a wiatr rozwiał dym daleko. Rozwiązanie mocno radykalne, ale za to jakie skuteczne, bowiem dzięki niemu zimowe dni nastaną dopiero za wiele miesięcy. Teraz cieszmy się wiosną!

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl