Nawiązanie współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym w Radomiu w zakresie działalności badawczo-rozwojowej
W dniu 12 maja 2014 r. przedstawiciele przedsiębiorców z Przemyśla oraz kadra naukowa i studenci Instytutu Mechatroniki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu wzięli udział w seminarium szkoleniowym, które odbyło się w Instytucie Technologii Eksploatacji - Państwowym Instytucie Badawczym w Radomiu, specjalizującym się w działalności badawczo-rozwojowej i wdrożeniowej.
Program seminarium pn. Innowacyjne rozwiązania technologiczne obejmował następujące zagadnienia:
- Inżynieria powierzchni
- Technologie mechatroniczne i optomechatroniczne na potrzeby przemysłu
- Odtwarzanie geometrii powierzchni 3D obiektów z zastosowaniem techniki laserowej i konfokalnej
- Innowacyjne technologie i urządzenia proekologiczne
- Produkcja prototypowych urządzeń technologicznych oraz aparatury badawczej i testowej
- Platforma współpracy nauki z biznesem
- Wizyta studyjna w wybranych zakładach i laboratoriach
Instytutem od ponad 28 lat z sukcesem zarządza prof. dr hab. inż. Pan Adam Mazurkiewicz, Przemyślanin, który systematycznie odwiedza nasze miasto.
Podczas wizyty w Radomiu została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu a Dyrektorem Instytutu Technologii Eksploatacji - Państwowego Instytutu Badawczego (ITeE – PIB) w Radomiu. W spotkaniu uczestniczyli również Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, przedstawiciele FAE Fanina S.A., Brittani Network Group Sp. z o. o. i Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Wszystkie wyżej wymienione podmioty należą do Klastra Energetycznego „Zielona Dolina Przemyśl”.
Dla zainteresowanych przedsiębiorców z Przemyśla istnieje możliwość zorganizowania indywidualnego spotkania w Instytucie w Radomiu. Instytut specjalizuje się w kreowaniu innowacyjności w obszarze budowy i eksploatacji maszyn, bezpieczeństwa technicznego i ochrony środowiska, a także opracowywaniu programów ustawicznego kształcenia i doskonalenia kadr dla innowacyjnej gospodarki oraz transferu zaawansowanych technologii do zastosowań przemysłowych. W celu wzmocnienia współpracy sektora nauki i biznesu Instytut opracował platformę technologiczną, prezentującą wyniki badań naukowych i prac rozwojowych realizowanych w Instytucie i współpracujących jednostkach naukowo-badawczych oraz przemysłowych (www.platforma.itee.radom.pl). Obecnie z platformą współpracuje kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych, w tym przede wszystkim przedstawiciele sektora MŚP.
Biorący udział w szkoleniu studenci Instytutu Mechatroniki PWSW w Przemyślu wyrazili swoją satysfakcję z udziału w szkoleniu, jednogłośnie stwierdzając, że wizyta w Instytucie była bardzo interesująca i motywująca do dalszej pracy na studiach.
Modyfikował: | Data modyfikacji: 18-07-2014 10:54