14 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Gospodarka

 • fot_A_Czereba (5).jpeg Od poniedziałku (25 maja) znów będzie można kupić bilet u kierowcy autobusu 22-05-2020 15:16

  Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Przemyślu informuje, że od poniedziałku, 25 maja br. zostaje przywrócona doraźna sprzedaż biletów u kierowców autobusów.

  Jednocześnie MZK w Przemyślu przypomina Pasażerom o obowiązku stosowania środków ochrony osobistej podczas zakupu biletów. W imieniu kierowców prosimy też o przygotowanie wyliczonej należności za bilet.

 • Przemysl_na_tlo.jpeg Weź udział w badaniach ankietowych 18-05-2020 15:15

  Wasz głos i wasze opinie są niezmiernie ważne w ubieganiu się Miasta o środki na usprawnienie pracy samorządu oraz realizację inwestycji mających na celu poprawienie jakości życia w mieście oraz podniesieniu atrakcyjności inwestycyjnej Przemyśla.

  W związku przystąpieniem Miasta Przemyśla do projektu „Rozwój Lokalny", finansowanego ze środków Funduszy norweskich i EOG 2014 - 2021, którego głównym celem jest wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej poprzez podniesienie jakości środowiska naturalnego, dostępności i standardu życia mieszkańców zwracam się do Państwa z serdeczną prośbą o wypełnienie przygotowanych ankiet.

 • KAS - granica.png Wznowiono odprawy na przejściu granicznym w Medyce (tylko dla pieszych) 19-05-2020 11:18

  Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji 16 maja br. przywrócono funkcjonowanie przejścia pieszego w Medyce. Aktualnie jest to jedyne przejście na granicy z Ukrainą gdzie można przekroczyć granicę pieszo. W dalszym ciągu nie ma tu możliwości przekroczenia granicy środkami transportu.

 • Otwarcie Biur Obsługi Klienta PGNiG - Prezes Henryk Mucha (z lewej) i Prezes Jerzy Kwieciński.jpeg Biura Obsługi Klienta PGNiG wznowiły działalność 15-05-2020 13:16

  Od piątku 15 maja br. Klienci PGNiG Obrót Detaliczny znów mogą załatwiać swoje sprawy w stacjonarnych Biurach Obsługi Klienta (BOK). Spółka podjęła decyzję o otwarciu większości ze swoich ponad 130 placówek. Wyjątkiem są m.in. BOK-i w województwie śląskim, które ze względu na aktualną sytuację epidemiczną pozostaną tymczasowo zamknięte.

 • lis.jpeg Komunikat Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii o planowanej akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie 14-05-2020 10:35

  Prowadzone szczepienie obejmuje w całości teren województwa podkarpackiego.

 • hot gł.jpeg Wydarzenie ważne dla wszystkich Hotelarzy 14-05-2020 07:50

  Zgłoś swój udział i oglądaj wydarzenie z dowolnego urządzenia i miejsca na świecie!

 • odpis główne.jpeg #ZostańWDomu i pobierz online elektroniczny odpis aktu stanu cywilnego 13-05-2020 10:15

  Sprawdź, jak uzyskać odpis aktu stanu cywilnego: urodzenia, małżeństwa, zgonu.

 • koszenie.jpeg Rozpoczęliśmy koszenie traw w mieście 11-05-2020 14:31

  Wiosna wkroczyła do naszego miasta już jakiś czas temu, co widać za oknem i przechodząc przemyskimi ulicami oraz skwerami. Jak już pewnie część mieszkańców zauważyła w związku z tym rozpoczęło się pierwsze koszenie terenów zielonych, które znajdują się w tak zwanym pasie drogowym, a więc poboczy dróg porośniętych trawą, zieleńców, skarp, rowów i wysepek. W pierwszym etapie, który rozpoczął się 7 maja pracownicy Zakładu Usług Komunalnych koszą tereny przy głównych ulicach miasta, znajdujące się m.in. przy Rynku, Placu Niepodległości, Placu Orląt Przemyskich, Rybim Placu, 3-go Maja, Ratuszowej, Wybrzeżach Jana Pawła II i Marszałka Piłsudskiego. Pełny zakres tych prac prezentujemy w załączonym wykazie. Jest to pierwsze z przewidzianych pięciu koszeń trawy na terenie miasta.

 • Pakiet-ochronny-4.jpeg Pakiet ochronny dla przedsiębiorców z terenu Przemyśla [AKTUALIZACJA] 20-03-2020 16:20

  Informacja dla najemców gminnych lokali użytkowych

  Prezydent Miasta Przemyśla informuje, że z uwagi na aktualną sytuację związaną z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego opracowywane są rozwiązania, które pomogą przedsiębiorcom wynajmującym lokale użytkowe od Gminy Miejskiej Przemyśl.

  Wsparcie udzielane będzie na wniosek przedsiębiorcy, który ze względu na istniejące zagrożenie epidemiczne musiał zawiesić prowadzenie działalności w wynajmowanym lokalu.

  Przygotowywane rozwiązania będą obejmować:

   

 • targowisko1.jpeg Pomoc PGK dla handlujących 08-05-2020 12:39

  W związku z trudną sytuacją ekonomiczną handlujących w Hali Targowej będącej własnością Przemyskiej Gospodarki Komunalnej, Zarząd Spółki podjął decyzję o obniżeniu czynszu dzierżawnego dla wszystkich dzierżawców w maju o 15%. Nastąpiło to po uzgodnieniach z Prezydentem Miasta i jest to kolejny krok, który pomoże ograniczyć straty finansowe handlujących na popularnym w Przemyślu targowisku.