4 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Gospodarka

 • główne (Karolek).jpeg Informacja ws. ustawy o zakazie propagowania komunizmu 21-11-2017 10:26

  21 października br. weszła w życie ustawa z dnia 22 czerwca 2017 r. o zmianie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. W związku z powyższym, przypominamy o obowiązku usunięcia z przestrzeni publicznej wszelkich symboli związanych z komunizmem lub innym ustrojem totalitarnym.

  Uwaga! Obowiązek ten dotyczy również właścicieli prywatnych posesji!

  Więcej na ten temat przeczytacie Państwo w liście Marcina Zaborniaka – Dyrektora Generalnego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, który załączamy poniżej.

 • zaproszenie_konferencja_m_wstęp.jpeg II Konferencja – Ciepło Systemowe dla Przemyśla. Czad i ogień! Obudź czujność! 20-11-2017 15:16

  Już w najbliższy piątek 24 listopada b.r. odbędzie się w Przemyślu „II Konferencja – Ciepło Systemowe dla Przemyśla. Czad i ogień! Obudź czujność!” stanowiąca kolejny element społecznej akcji informacyjnej realizowanej od kilku miesięcy wspólnie przez Miasto Przemyśl, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu Sp. z o.o., Państwową Straż Pożarną w Przemyślu, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Przemyślu, Straż Miejską w Przemyślu oraz Szkołę Podstawową Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Przemyślu, pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Przemyśla Roberta Chomy oraz Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu bryg. mgr. inż. Adama Sosnowskiego.
   

   

 • pogotowie_23.jpeg Przemyskie pogotowie będzie samodzielną jednostką. 16-11-2017 10:40

  Działające w strukturach Szpitala Wojewódzkiego przemyskie pogotowie ratunkowe, zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Zarządu Województwa Podkarpackiego wkrótce stanie się samodzielną jednostką funkcjonującą jako samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej. Ponieważ od złożonej przez członka Zarządu Pana Stanisława Kruczka we wrześniu br. deklaracji dotyczącej takiego przekształcenia brak takiej decyzji, do Prezydenta Miasta docierają coraz częściej głosy zaniepokojenia tą sytuacją. Pragnę potwierdzić, że Prezydent Miasta jest w stałym kontakcie z samorządem województwa i monitoruje tę istotną dla naszego miasta oraz środowiska ratownictwa medycznego sprawę. Trwają procedury mające doprowadzić do samodzielności przemyskiego pogotowia, które powinny niedługo się zakończyć, tak więc ogłoszona kilka miesięcy temu deklaracja samorządu województwa jest wciąż aktualna.

 • zaproszenie na warsztaty - z.jpeg „Jak wykorzystać Google do promocji swojego biznesu?” - zaproszenie na warsztaty 15-11-2017 12:43

  W imieniu Marszałka Województwa Podkarpackiego serdecznie zapraszamy na spotkanie dotyczące możliwości wsparcia finansowego dla branży turystycznej oraz warsztaty pn. „Jak wykorzystać Google do promocji swojego biznesu?”.

   

 • KTD.jpeg Problemy z rejestracją pojazdów 13-11-2017 11:36

  Od dzisiaj w całej Polsce obowiązuje nowy Centralny System Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0). Niestety nowy system na razie nie działa poprawnie, w związku z tym w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg UM w Przemyślu dzisiaj (13 listopada) i w ciągu najbliższych dni mogą wystąpić problemy z rejestracją pojazdów Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu i przepraszamy za utrudnienia mieszkańców.

 • azbest.jpeg Nabór do programu usuwania azbestu 10-11-2017 15:45

  Prezydent Miasta Przemyśla ogłasza nabór chętnych do wzięcia udziału w roku 2018 w realizacji  „Programu usuwania azbestu z terenu Gminy Miejskiej Przemyśl na lata 2013 – 2032”.

 • calculator-178127_960_720.jpeg Jednolity Plik Kontrolny VAT - zaproszenie na bezpłatne szkolenia 08-11-2017 13:21

  W związku z planowaną ogólnopolską akcją szkoleń dla mikroprzedsiębiorców, związaną z wdrażaniem od 1 stycznia 2018 r. Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT - Naczelnik Urzędu Skarbowego w Przemyślu informuje o organizacji bezpłatnych szkoleń  w ww. zakresie.

 • fot_G_Karnas_13511.jpeg Z roku na rok Przemyśl odwiedza coraz więcej turystów 08-11-2017 09:35

  Z danych uzyskanych z obiektów turystycznych w 2017 roku w sezonie turystycznym miasto Przemyśl, odwiedziło więcej turystów niż w poprzednim. Szczególnie duże zainteresowanie turyści wykazują korzystaniem z toru saneczkowego i zwiedzaniem Zamku Kazimierzowskiego. Wśród odwiedzjących nasze miasto w statystykach dominują turyści krajowi. Najwięcej osób przyjeżdżało z województwa podkarpackiego, dolnośląskiego, mazowieckiego, lubelskiego, małopolskiego wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, w dalszej kolejności:  świętokrzyskiego, łódzkiego, opolskiego i  podlaskiego.

  Wśród turystów zagranicznych największą grupę odwiedzających stanowią turyści z Niemiec,  w dalszej kolejności: Austriacy, Węgrzy, Ukraińcy, Rosjanie, Włosi Kanadyjczycy, Brytyjczycy, Francuzi, Norwedzy, USA, Izraelczycy, Słowacy, Czesi, Białorusini.

  Statystyki  również przedstawiają tendencję wzrostową w zakresie  wykorzystania bazy noclegowej w sezonie turystycznym. Z danych uzyskanych z Głównego Urzędu Statystycznego w Rzeszowie  za okres maj – sierpień wynika, że więcej  turystów skorzystało z noclegów niż w sezonie 2016.

   

   

 • fot_G_Karnas171a.jpeg Wykaz telefonów Zimowego Utrzymania Dróg 31-10-2017 11:47

  Nie da się ukryć - wielkimi krokami zbliża się do nas zima. Według prognoz synoptyków już w najbliższych dniach czekają nas przelotne opady śniegu. A gdy biała pierzynka nieśmiało przykryje pozostałości jesieni, niewykluczone, że będziemy potrzebować pomocy służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg i chodników.

  Poniżej przedstawiamy wykaz numerów telefonów pod którymi można interweniować i zgłaszać problemy.

   

 • Dzikie wysypiska na terenie miasta Przemyśla (55).jpeg Przemyska Straż Miejska walczy z dzikimi wysypiskami 26-10-2017 13:21

  Po raz kolejny przemyska Straż Miejska we współpracy z Zakładem Karnym w Medyce podjęła się likwidacji dzikich wysypisk na terenie naszego miasta.