6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyśl Bears z dwoma zwycięstwami na otwarcie sezonu 2014

Podobnie jak przed rokiem przemyska drużyna futbolu amerykańskiego Przemyśl Bears rozpoczęła sezon od dwóch zwycięstw. Niedźwiedzie dzięki wygranym są o krok od ćwierćfinałów PLFA 8.

 

W Mieleckim turnieju Niedźwiedzie pewnie pokonały ubiegłorocznych brązowych medalistów AZS Silesia Rebels (38:0) oraz w pierwszych derbach Podkarpacia, gospodarzy turnieju, Aviators Mielec (28:18).

 

Pierwsze spotkanie było popisem formacji obrony. Defensorzy naciskali przeciwników na tyle skutecznie, że aż czterokrotnie odzyskali piłkę (fumble recovery) i zachowali czyste konto do końca meczu. Atak natomiast punktował za każdym razem, gdy pojawiał się na boisku.

 

Zawodnicy w spotkaniu z Rebels idealnie zrealizowali nasze założenia taktyczne. Defensywa siała spustoszenie w formacji ataku Ślsązaków, natomiast nasz atak we wszystkich swoich seriach ofensywnych zdobywał punkty. Cieszę się również z czystego konta. Małe punkty mogą się okazać kluczowe w kontekście walki o ćwierćfinały- dodaje Bartosz Wardęga, prezes Przemyśl Bears.

 

Drugie spotkanie odbyło się w odmiennych warunkach atmosferycznych. Tuż przed pierwszym gwizdkiem nad stadionem przeszła ulewa. Nasiąknięta i mokra murawa wymusiła zmianę stylu gry ofensywy Niedźwiedzi.

 

W starciu z Aviators trenerzy wpuścili kilku nowych zawodników. Dodatkowo na naszą grę duży wpływ miała pogoda. Deszcz, śliska murawa i piłka spowodowały, że częściej korzystaliśmy z akcji biegowych- tłumaczy Cezary Wołczyk, runningback (biegacz) Bears.

 

Na bocznym stadionie Stali Mielec licznie zgromadzona publiczność miała okazję obejrzeć historyczne derby województwa Podkarpackiego w futbolu amerykańskim.

 

Czekaliśmy na takie wydarzenie prawie pięć lat bo tyle dokładnie liczy sobie najstarszy zespół w naszym województwie. Aviators od naszego meczu sparingowego zrobili duże postępy. Starcie z nimi nie należało do najłatwiejszych. Szczególnie zacięta była pierwsza połowa spotkania, w drugiej kontrolowaliśmy przebieg meczu- dodaje Beniamin Iwanicki, skrzydłowy Bears, zdobywca czterech przyłożeń w turnieju.

 

Dzięki odniesionym zwycięstwom, Bears zajmują pierwsze miejsce w grupie południowo-wschodniej i są o krok od zapewnienia sobie po raz drugi awansu do ćwierćfinałów rozgrywek. Następny turniej odbędzie się 8 czerwca w Przemyślu. O 10:00 na bocznym boisku Polonii Przemyśl zmierzą się Aviators Mielec oraz AZS Silesia Rebels, natomiast o 11:30 odbędzie się rewanż za ubiegłoroczny finał - Przemyśl Bears vs Zagłębie Steelers.

 

Żródło: Przemyśl Bears

Opublikował:  | Data publikacji: 12-05-2014 12:36
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 12-05-2014 12:41