2 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Relacja z rajdu „Rowerem z Biało – Czerwoną”

Piątek, 2 maja, Dzień Flagi Państwowej był dniem wolnym od pracy. Postanowiono dzień ten uczcić organizując rajd rowerowy, przemierzając zakątki Ziemi Przemyskiej w barwach narodowych. Nim peleton wyruszył na trasę, przy Pomniku Orląt Przemyskich, przy dźwiękach orkiestry wojskowej odbyła się uroczystość podniesienia Flagi Państwowej. Następnie Pan Prezydent Przemyśla dał sygnał do startu. Grupa 25 cyklistów z wymaganym przepisami drogowymi porządku, w tempie turystycznym, skierowała się do Wapowiec, a następnie Krasiczyna. Tam czekał już na nich Pan Prezydent, który po zmianie ubioru na sportowy dołączył do kolarzy, aby wspólnie świętować ten doniosły Dzień.

Dalsza trasa prowadziła przez Śliwnicę, Krasiczyn, ścieżką wzdłuż Sanu do Tarnawiec, a następnie Przemyśla. Po drodze, pozbawionej ruchu samochodowego kolarze podziwiali uroczą dolinę Sanu z takimi atrakcjami krajoznawcznymi jak: rezerwat przyrody Leoncinia, nagrobek umownie zwany „Pomnikiem Konia” i schron linii Mołotowa z kopułą pancerną.

Zakończenie rajdu nastąpiło w rynku Starego Miasta. Była to udana i ciekawa krajoznawczo impreza turystyczna. Pogoda dopisała znakomicie, było ciepło i słonecznie. Na uwagę zasługuje fakt, że coraz większa grupa miłośników podróży rowerowych chce wspólnie, aktywnie spędzać wolny czas.

Uczestnicy rajdu wyrażają podziękowania dla Urzędu Miasta, który zadbał o to, aby ich rowery były przystrojone w chorągiewki w barwach narodowych, oraz za miłą niespodziankę na mecie, w postaci materiałów krajoznawczych dotyczących Ziemi Przemyskiej.  
                   

Relację spisał i zdjęcia wykonał: Jan Paradysz

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl