5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Światowy Dzień Zdrowia 2014

W Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w dniu 7 kwietnia  obchodzony był  ,,Światowy Dzień Zdrowia”. Tym razem przewodnim hasłem były ,,Choroby wektorowe”, czyli choroby przenoszone przez wirusy.  Od wielu lat w tym dniu odbywają się różnorodne imprezy, których celem jest  promocja zdrowego stylu życia. Zapraszane są szkoły wchodzące w skład Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie tj. SP1, SP4, SP6, SP14, SP15, SP16 oraz szkoła podstawowa z Nizin.  

Impreza rozpoczęła się krótkim programem artystycznym, po którym uczniowie klas piątych wzięli udział  w zajęciach plastycznych o nazwie ,,filiżanki”. Ich zadanie polegało na pomalowaniu wcześniej  zaprojektowanego i narysowanego na kartonie w kształcie dzbanka   i filiżanki wzoru. Niezwykłe kwiatowo-owocowe motywy wykonała pani Anna Hano.  Efekty były zaskakujące, spod palców małych artystów wyszły prawdziwe dzieła sztuki.

Równocześnie uczniowie klas szóstych wykonywali doświadczenia przyrodniczo-fizyczne, a także uczyli się trudnej sztuki origami.

Wszyscy uczniowie i ich opiekunowie bawili się znakomicie, na zakończenie imprezy otrzymali piękne pamiątkowe statuetki  wykonane przez Annę Hano – kierownika świetlicy ZSzOI. Dodatkowo podczas imprezy każdy mógł spróbować wyśmienitych i zdrowych koktajli owocowych.

Za rok jubileusz – 10 rocznica obchodów tej imprezy.

JPGNULL (132,77KB)

JPGNULL (138,21KB)

JPGNULL (134,40KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 17-04-2014 13:05
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 17-04-2014 13:07