1.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Budżet obywatelski po raz drugi.

Szanowni Państwo,
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami już wkrótce rozpoczynamy konsultacje do Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2015 rok. Cała procedurę zaczniemy wcześniej niż poprzednio, a więc czasu na przemyślenie składanych projektów, dokładną wycenę kosztów, czy przekonywanie do swoich pomysłów sąsiadów i znajomych będzie o wiele więcej. Poprzednie, pierwsze w historii Miasta konsultacje, okazały się sukcesem - sukcesem nas wszystkich, mieszkańców Przemyśla. Były dowodem na pomysłowość, wyczucie potrzeb lokalnych społeczności i przede wszystkich wyrazem chęci uczestniczenia w podejmowaniu decyzji o inwestycjach, które są istotne dla naszego codziennego życia. Wybrane przez tak licznie głosujących mieszkańców Przemyśla cztery projekty, są w fazie formalnego przygotowywania inwestycji i wkrótce będą Państwo mogli zobaczyć rozpoczęcie prac w miejscach gdzie one powstaną.

Nim jednak ogłoszone zostaną terminy przeprowadzenia konsultacji do Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok, chciałbym prosić Państwa o ponowne zapoznanie z Regulaminem, który aktualnie jeszcze obowiązuje. Zdajemy sobie sprawę, że można w nim dokonać zmian, które jeszcze lepiej będą wypełniać hasło „partycypacji obywatelskiej”, usprawnią proces konsultacji, a być może dadzą szansę na realizację pomysłów dotąd niemożliwych do przeprowadzenia. Nie wszystkie uwagi będą mogły oczywiście być uwzględnione, będziemy jednak wdzięczni za wszystkie spostrzeżenia i propozycje. Proszę o kierowanie ich drogą mailową na adres Kancelarii Prezydenta Miasta Przemyśla, Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli: do 4 maja br.

Liczę na wiele cennych uwag, które pozwolą nam wkrótce ogłosić harmonogram konsultacji do Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok.

Prezydent Miasta
Robert Choma

 

 Regulamin Budżetu Obywatelskiego 

Miasta Przemyśla 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl