-7 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Festiwal rowerowy w Twierdzy Przemyśl (Dirt, Downtown, Pumptrack, Maraton rowerowy)

Tegoroczny długi weekend majowy w Przemyślu upłynie pod znakiem rowerów, a to za sprawą „Festiwalu rowerowego w Twierdzy Przemyśl”, który odbędzie się w dniach 1-3 maja 2014 r. Będzie to połączenie najbardziej widowiskowych dyscyplin rowerowych rozgrywanych w centrum zabytkowego, ponad tysiącletniego miasta , w scenerii historycznej i unikatowej architektury Przemyśla oraz sławnej Twierdzy Przemyśl.

Na nasz Festiwal rowerowy złożą się dyscypliny takie jak Downtown, Pumptrack czy Dirt Contest („Biketown Przemyśl Festival 2014”) oraz mający już dziewięcioletnią tradycję Maraton Rowerowy Twierdza Przemyśl. Ponadto w ramach Festiwalu odbędzie się wyścig zjazdowy w kategorii Skrzatów (10-15 lat), koncerty muzyczne, strefy kibica, konkursy angażujące kibiców.

Naturalne ukształtowanie terenu, malownicze położenie miasta otoczonego wzgórzami i lasami ,opadające bądź wznoszące się kręte uliczki starego miasta i unikatowa architektura Przemyśla nadaje widowisku wiarygodności. Położenie mety zawodów zjazdowych i miejsce rozgrywania pozostałych dyscyplin w zabytkowym centrum miasta Przemyśla utworzą całość niczym naturalny stadion bądź amfiteatr, gdzie na oczach widzów rozegra się spektakl w wykonaniu mistrzów ekstremalnych ewolucji. Te cechy oraz udział międzynarodowej obsady (brązowa edycji Pucharu Świata FMBA) sprawiają, że Przemyśl jako jedno z niewielu miast naturalnie pretenduje do organizowania tego typu imprez.

 

BIKETOWN PRZEMYŚL FESTIVAL 2014 (1-2 maja):

www.facebook.com/biketownprzemysl

 

Zjazdowe zawody rowerowe w Przemyślu odbywają się w samym centrum malowniczego i historycznego miasta. Tegoroczna – czwarta już edycja zostanie rozszerzona o nowe dyscypliny rowerowe bezpośrednio ze sobą powiązane. Poza kultowym już downtownem, przyciągającym co roku ponad 150 startujących na specjalnym zamkniętym torze wybudowanym w samym „sercu” rynku rozegrany zostanie pumptrack, a wieczorem przy sztucznym oświetleniu specjaliści od dirt jumpingu pokażą niesamowite ewolucje powietrzne na ziemnych skoczniach w imprezie z cyklu Pucharu Świata FMBA Bronze event.

Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Podkarpackiego, pan Władysław Ortyl.

Downtown to jedna z najbardziej ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego rozegrana w miejskich realiach. Polega ona na jak najszybszym zjeździe z najwyżej położonego punktu miasta przez wąskie i kręte ulice najeżone widowiskowymi przeszkodami z metą w zabytkowym Rynku Starego Miasta. Zawodnicy zjeżdżający po schodach, przez wąskie klatki schodowe i przelatujący ponad samochodami z zawrotną prędkością! Trasa została zaprojektowana przez Filipa Polca - organizatora City Downhill World Tour 2014 i jednego z czołowych zawodników zjazdowych na świecie. Poza Filipem Polcem w przemyskim downtownie wystartuje czołówka polska oraz europejska.

Dirt MTB to najbardziej widowiskowa dyscyplina kolarstwa grawitacyjnego polegająca na prezentacji akrobacji powietrznych przy użyciu roweru. Zawodnik na kilku ogromnych glinianych przeszkodach musi zaprezentować najbardziej widowiskowy pokaz jaki ma w swoim arsenale! Wygrywa ten zawodnik , który postawi poprzeczkę najwyżej oraz zaprzeczy zasadom fizyki i grawitacji! Zawody zostaną rozegrane w cyklu Pucharu Świata FMBA, natomiast po raz pierwszy w Polsce pokaz tej rangi odbędzie się w samym centrum miasta!

Pumptrack to widowiskowe wyścigi na specjalnie wybudowanym i zamkniętym torze wybudowanym na przemyskim Rynku Głownym. Będzie to zarazem tzw. "strefa skrzata" czyli odseparowana i bezpieczna przestrzeń na rynku, wokół toru pumptrackowego, na której będziemy animować najmłodszych.

Downhill to rozgrywany na nowo wybudowanej trasie zajazdowej przy stoku narciarskim w Przemyślu wyścig, w którym dorośli i dzieci będą rywalizować o „Puchar Prezydenta Przemyśla” .


IX MARATON ROWEROWY TWIERDZA PRZEMYŚL (3 maja):

www.ptc.przemysl.pl

Organizowany po raz dziewiąty cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników z kraju i zagranicy jak i sporej ilości widzów. W roku ubiegłym w imprezie udział wzięło prawie pięciuset zawodników z Polski i zagranicy, a maraton stał się największą imprezą kolarską w regionie. Dla uczestników dostępne są wyścigi na 3 dystansach: Hobby – 27 km, Mega 42 km oraz Giga o długości 77 km. To zróżnicowanie pod względem długości tras i stopnia ich trudności umożliwia udział zarówno amatorom, jak i zawodnikom regularnie ścigającym się w tego typu imprezach sportowych. Trzy trasy maratonu w większości biegną drogami fortecznymi Twierdzy Przemyśl.


Harmonogram Festiwalu:

1 Maja 2014 (Downtown, Dirt FMBA, Pumptrack - Przemyśl, Rynek Starego Miasta)

8:00 - 9:00 Zapisy downtown
9:00 - 10:00 Zapisy dirt, downhill, pumptrack

8:30 - 10:15 Downtown – obowiązkowy trening na trasie
10:30 - 13:30 Downtown – przejazdy eliminacyjne
13:30 - 15:30 Pumptrack challenge – wyścigi mierzone
15:45 - 17:30 Downtown – przejady finałowe
17:45 Downtown – dekoracja zwycięzców

17:45 FMBA Dirt – biegi kwalifikacyjne
18:45 FMBA Dirt – biegi finałowe i Best Trick
20:00 FMBA Dirt – dekoracja zwycięzców

20:15 koncerty zespołów GetBreak, Mindfield, Black Snake

2 maja 2014 (Zawody Downhill - Stok narciarski w Przemyślu)

9:00 - 10:30 Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych Downhill
10:00 - 12:00 Trening non-stop
12:30 - 15:00 Przejazdy kwalifikacyjne (wszystkie kategorie)
15:00 - 17:00 Przejazdy finałowe
17:30 Dekoracja zwycięzców

3 maja 2014 (IX Maraton Rowerowy Twierdza Przemyśl - ul. Przemysława / Zniesienie)

8:00 – 10:30 Zapisy w biurze zawodów
11:30 Start maratonu rowerowego

Uwaga! Informujemy, że w związku z organizacją zawodów rowerowych w dniu 1 maja 2014 roku w godz. 5.00 - 15.30 zamknięte zostaną następujące ulice:
a) Zamkowa od skrzyżowania z ul. Kapitulną do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi
b) Biskupia
c) Grodzka na odcinku od ul. Kmity do ul. Fredry.
w ww. ruch ul. Kmity odbywał się będzie w dwóch kierunkach.

Za utrudnienia przepraszamy

Organizatorzy
Downtown 2014

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 16-04-2014 09:12
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 14-05-2014 11:56