10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

    Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Przemyślu serdecznie zaprasza na uroczystość pod nazwą: Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
        PSOUU Koło w Przemyślu podobnie jak wszystkie Koła w Polsce, co roku w maju zaznacza swoją obecność w przestrzeni regionalnej, organizując różne przedsięwzięcia.
      Dlatego 13 maja 2014 roku o godzinie 10 przed Urzędem Miejskim w Przemyślu (w Rynku) nastąpi otwarcie plenerowej, wielkoformatowej wystawy fotografii pt. „Jesteśmy z wami – tacy sami”, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Roberta Chomy. Ekspozycja, to jeden z elementów tegorocznego a wywodzącego się z Francji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, który obchodzony jest 5 maja jako Dzień Godności Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną.
      O godz. 11-ej uroczystość zostanie przeniesiona do zaprzyjaźnionego lokalu rekreacyjnego „Aga” w Pikulicach, gdzie niepełnosprawni podopieczni przedstawią spektakl pt. „Gdzie mieszka szczęście?”
    Fotografie autorstwa Dariusza Delmanowicza pokazują codzienność podopiecznych przemyskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym (ul. Wybrzeże Ojca św. Jana Pawła II 78, 37-700 Przemyśl).
       W tym roku szczególnie pragniemy zwrócić uwagę mieszkańców Przemyśla
i regionu na zwyczajne ludzkie życie osób niepełnosprawnych intelektualnie. Dlatego też ważnym aspektem jest wystawa, która nie tylko przybliży świat osób niepełnosprawnych intelektualnie, ale ma na celu uwrażliwić i wzbudzić refleksję. Zaprosić wszystkich, nie tylko przemyślan, do pochylenia się nad tymi, którzy są Tacy Sami.
     Autor fotografii: Dariusz Delmanowicz – fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej S.A. w Warszawie, dziennikarz Tygodnika Regionalnego „Życie Podkarpackie” w Przemyślu. Jako jedyny Polak wyróżniony w XVII edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego ,,Fotosport 2004” w Hiszpanii, nominowany do finału Grand Press Photo w 2005 i 2010 roku, zdobywca II nagrody w ogólnopolskim konkursie pod hasłem „Ekologia w obiektywie”, dwukrotnie nominowany w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej (edycja 2009), jednokrotnie w KPFP (edycja 2011), zdobywca I miejsca za zdjęcie pojedyncze w kategorii „Przyroda” podczas 7. edycji BZ WBK Press Foto w 2011 roku, wyróżniony w konkursie „Projekty unijne w ujęciu artystycznym”, nominowany w konkursie „Local Press 2013”. Publikował, m.in. w Financial Times, Newsweek, Daily Telegraph. Fotografie autora znajdują się w zbiorach prywatnych oraz agencji PAP, EPA, AFP.     

Serdecznie zapraszamy

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 15-04-2014 14:12
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 14-05-2014 11:44