13 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Pokonkursowa wystawa "San i Twierdza Przemyśl - jakiej nie znamy"

W dniu 7 kwietnia 2014 r. o godz. 11.00 odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej w ramach Projektu „San i Twierdza Przemyśl - jakiej nie znamy”, finansowanego z funduszy szwajcarskich, a realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu.
Dzięki uprzejmości Dyrektor Centrum Kultury i Nauki „Zamek” w Przemyślu – Pani Renaty Nowakowskiej wystawę zorganizowano w Piwnicy Artystycznej, Rynek 1 w Przemyślu.
W trakcie inauguracji wystawy Prezes Towarzystwa – Bogusława Pieczyńska i Kierownik Projektu – Agnieszka Rzepka wręczyły dyplomy i nagrody rzeczowe (tablety i ebooki) zwycięzcom konkursów - uczniom Publicznego Gimnazjum w Birczy, Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu oraz Publicznego Gimnazjum w Krzywczy. Natomiast, wyróżnionym w konkursach uczniom, w imieniu Dyrektora Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej – Pan Jacek Błoński wręczył albumy o historii Muzeum.
Panie podziękowały również Dyrektorom szkół za zaangażowanie uczniów w projekt, a także nauczycielom - opiekunom młodzieży uczestniczącej warsztatach, jak i w konkursie fotograficznym i literackim.
Poziom zaprezentowanych na wystawie zdjęć wzbudzał wśród oglądających nieukrywany zachwyt oraz potwierdzał oryginalność spojrzenia młodzieży gimnazjalnej na Twierdzę Przemyśl i rzekę San.
Impreza zakończyła się wspólną degustacją ogromnego tortu z tytułem Projektu, logiem Towarzystwa i funduszy szwajcarskich.
Wystawa w dniu 14 kwietnia 2014 r. zostanie przeniesiona do Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w Birczy, gdzie od otwarcia o godz. 10.30 można ją będzie oglądać do dnia 22 kwietnia 2014 r.           

Bogusława Pieczyńska

 

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 14-04-2014 10:23
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-05-2014 13:43