20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Małe czy duże przyda się naturze - nowa kampania Ministerstwa Środowiska

Szanowni Państwo,

Miło mi poinformować, że pod hasłem „Małe czy duże przyda się naturze” ruszył ogólnopolski program edukacyjny Ministerstwa Środowiska – Różnorodność biologiczna i działania na rzecz ekosystemów, skierowany do dzieci w wieku 4-9 lat oraz wychowawców przedszkoli i nauczycieli klas I-III szkół podstawowych. Kampania ma na celu kształtowanie pozytywnych postaw w stosunku do polskiej przyrody.

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie „Lekcje z natury. Program dla nauczycieli”. Program oferuje ciekawe, inspirujące i łatwe do przeprowadzenia zadania, które można wykonać z dziećmi w sali/klasie i w terenie. Po zarejestrowaniu się na stronie www.lekcjeznatury.pl można wybrać zadanie, wziąć udział w warsztatach w parkach narodowych i wygrać atrakcyjne nagrody edukacyjne.

Zachęcamy również do odwiedzania strony dla dzieci www.ekodzieciaki.pl, na której dzieci znajdą gry, zabawy i konkursy a rodzice i nauczyciele aplikację mobilną w formie podręcznego atlasu przyrody.

Kampanię wspierają spoty z udziałem żaby, mrówki, jeża i dżdżownicy w ogólnopolskich i tematycznych stacjach dla dzieci oraz na profilu Ministerstwa na YouTube www.youtube.com/MinSrodowiska

 

Anna Smolis
Departament Informacji o Środowisku
Ministerstwo Środowiska
ul. Wawelska 52/54, 00-922 Warszawa
Departament Informacji o Środowisku
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl