19 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Już za pięć tygodni BIKE TOWN Przemyśl 2014 i Maraton Rowerowy Twierdza Przemyśl!

2 kwietnia br. o godz. 10.00 w „małej sali” narad Urzędu Miejskiego (pok. 18, Rynek1) odbędzie się wspólna konferencja prasową Prezydenta Miasta, przedstawicieli organizatora BIKE TOWN Przemyśl 2014 oraz dziewiątej edycji Maratonu Rowerowego Twierdza Przemyśl

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z programem zaplanowanej na 1 i 2 maja imprezy pod nazwą BIKE TOWN Przemyśl 2014. Oprócz znanych już w Przemyślu dyscyplin rowerowych takich jak Downtown i Downhill, po raz pierwszy w centrum naszego zabytkowego miasta rozegrane zostaną:

- Dirt MTB, czyli najbardziej widowiskowa dyscyplina kolarstwa grawitacyjnego polegająca na prezentacji akrobacji powietrznych przy użyciu roweru. Zawody zostaną rozegrane w cyklu Pucharu Świata FMBA.

- Pumptrack  - widowiskowe wyścigi na specjalnie wybudowanym i zamkniętym torze wybudowanym na przemyskim Rynku Głównym.

Informacjami o tej unikalnej imprezie będzie dzielił się z uczestnikami konferencji m.in. Filip Polc -  projektant trasy Downtown, organizator City Downhill World Tour 2014 i jeden z czołowych zawodników zjazdowych na świecie. 

Atutem BIKE TOWN Przemyśl 2014 będzie z pewnością naturalne ukształtowanie terenu, malownicze położenie  miasta otoczonego wzgórzami i lasami, opadające bądź wznoszące się kręte uliczki starego miasta i unikatowa architektura.

3 maja już po raz dziewiąty będziemy też mogli podziwiać uczestników Maratonu rowerowego Twierdza Przemyśl. Co roku cieszy się on coraz większym zainteresowaniem ze strony uczestników z kraju i zagranicy jak i sporej ilości widzów.  W roku ubiegłym w imprezie udział wzięło prawie pięciuset zawodników z Polski i zagranicy, a maraton stał się największą imprezą kolarską w regionie. Dla uczestników dostępne są wyścigi na 3 dystansach: Hobby – 12 km, Mega 35 km oraz Giga o długości 65 km. To zróżnicowanie pod względem długości tras i stopnia ich trudności umożliwia udział zarówno amatorom, jak i zawodnikom regularnie ścigającym się w tego typu imprezach sportowych. Trzy trasy maratonu w większości biegną drogami fortecznymi Twierdzy Przemyśl

Opublikował:  | Data publikacji: 27-03-2014 15:19
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 14-05-2014 11:56