9 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podsumowanie akcji "Nie dla czadu"

W dniu 25 marca br. w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa poświęcona podsumowaniu akcji społecznej "Nie dla czadu".

Co roku w okresie grzewczym dochodzi w Polsce do kilku tysięcy zaczadzeń, w tym kilkudziesięciu ze skutkiem śmiertelnym. Te dane wskazują na ciągle niską świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą tlenek węgla, czyli popularny „czad”. Dlatego też Stowarzyszenie dla Przemyśla „Regia Civitas” oraz Partnerzy akcji: EUROTERM Sp. z o.o. S.K.A. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Przemyślu, Bank Spółdzielczy w Żurawicy, PPH Alkor Jacek Wołk i Jerzy Szott Sp. Jawna we współpracy z tygodnikiem Życie Podkarpackie zorganizowali społeczną akcję informacyjną pod hasłem

„NIE dla czadu!”

Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Przemyśla Pan Robert Choma.

Akcja była skierowana do wszystkich mieszkańców Przemyśla i okolicznych miejscowości. Głównym jej celem było natomiast zwrócenie uwagi na zagrożenia jakie występują podczas nieprawidłowego użytkowania urządzeń grzewczych, stwarzane przez wadliwie funkcjonujące instalacje kominowe i wentylacyjne oraz wskazanie najistotniejszych czynników wpływających na poprawę bezpieczeństwa, zapobiegających zagrożeniom związanym z tlenkiem węgla.

Dlatego właśnie teraz, na kilka dni przed zakończeniem sezonu grzewczego organizatorzy i partnerzy przystąpili do podsumowania akcji rozpoczętej 2 grudnia 2013r. konferencją prasową.

W ramach akcji „Nie dla czadu!” na łamach tygodnika Życie Podkarpackie, które objęło nad akcją patronat medialny, zostało opublikowanych  6 artykułów przybliżających zagadnienia związane ze skutkami oddziaływania tlenku węgla na ludzki organizm, skutecznymi sposobami wykrywania jego obecności omawiających prawidłowe przeprowadzanie kontroli instalacji grzewczych czy też przedstawiające bezpieczne, alternatywne sposoby ogrzewania. Atrakcyjność całej akcji podnosiły powiązane z treścią artykułów, organizowane co dwa tygodnie konkursy dla czytelników, które dodatkowo motywowały ich uczestników do zapoznania się z treścią artykułów i przyswojenia sobie zawartych w nich informacji. Nagrodami w konkursie było 100 atestowanych czujników tlenku węgla wraz z montażem przeprowadzanym przez pracowników firmy EUROTERM Sp. z o.o. S.K.A., którzy przy tej okazji mogli ocenić stan instalacji grzewczych pod kątem bezpieczeństwa ich użytkowania oraz udzielić cennych rad i wskazówek z tym związanych. 

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a po jego  zakończeniu można było uzyskać cenne rady - jak ustrzec się zagrożeń, które niesie ze sobą „cichy zabójca”. Dodatkowo jeden z partnerów akcji – Firma Alkor- przekazała 20 czujników tlenku węgla dla rodzin wielodzietnych i najbardziej potrzebujących. Jest to bardzo szlachetny gest.

Opisywana powyżej akcja „NIE dla czadu!” została skoordynowana z ogólnopolską kampanią przeprowadzaną pod tą samą nazwą przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Wszelkie aktualności i informacje o akcji „NIE dla czadu!” jak również wskazówki jak bezpiecznie korzystać z urządzeń grzewczych i ustrzec się zatruć można znaleźć na poświęconej jej stronie internetowej pod adresem: http://www.euroterm-polska.pl

Należy mieć nadzieję, że akcja uświadomiła użytkownikom urządzeń grzewczych zagrożenia jakie niesie ze sobą nieumiejętne z nich korzystanie.

Jeśli udało nam się ocalić choć jedno życie - było warto!

 

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 26-03-2014 15:47
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 14-05-2014 11:55