12 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

XI Podkarpacki Jarmark Turystyczny w Twierdzy Przemyśl

„XI Podkarpacki Jarmark Turystyczny w Twierdzy Przemyśl”
4 maja (niedziela)
Miejsce: Wzgórze „Zniesienie” (pod Kopcem Tatarskim)

 

Impreza jest doskonałą okazją do promocji podkarpackiego produktu turystycznego i rzemiosła regionalnego. Miejscem imprezy są tereny Fortu XVI „Zniesienie” w otoczeniu legendarnego Kopca Tatarskiego.

Podczas imprezy przez wielu wystawców prezentowana  będzie oferta przede wszystkim na wiosenno-letni sezon turystyczny. To niezwykły kiermasz propozycji wypoczynku wakacyjnego i weekendowego w najatrakcyjniejszych miejscach regionu podkarpackiego połączony z prezentacjami kuchni regionalnej oraz rzemiosłem twórców ludowych. Dla zwiedzających to okazja do znalezienia w jednym miejscu wszystkiego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy wyjazdu weekendowego. Oferta wystawców jest bardzo bogata może zaspokoić najróżnorodniejsze wymagania odbiorców - zarówno dla zwolenników turystyki aktywnej oraz poszukiwaczy ciekawych przygód. Całość imprezy uświetnią koncerty plenerowe znanych zespołów.

• „Dzień Słowacki” – Konferencja podsumowująca projekt pn. „Promocja Turystyczna kluczem rozwoju gospodarczego pogranicza polsko-słowackiego” (org. Starostwo Powiatowe w Przemyślu).


•   Wycieczki krajoznawcze do najciekawszych atrakcji turystycznych Przemyśla i regionu podkarpackiego organizowane przez Przemyski Oddział PTTK, www.przemysl.pttk.pl


• Godz. 12.00 – 19.00 „Miasteczko turystyczne” (spotkanie z wystawcami z Polski  i Słowacji: prezentacje kultury ludowej, garncarskiej plastyki, twórczości rzeźbiarskiej,  kuchni regionalnej, oferty branży turystycznej)


Prezentacje  folkloru z udziałem zespołu „Chemlon” z Humennego oraz  Szkolnego Zespołu Ludowego Ziemi Przemyskiej „Trójczyce”


Godz. 16.00 – Oficjalne rozpoczęcie imprezy


• Godz. 16.00 -21.00 – występy zespołów muzycznych

„BIEGUNI”
Kasprzycki Guitar Trio
„Orkiestra Dni Naszych”

 

Organizator: Urząd Miejski w Przemyślu oraz Starostwo Powiatowe 

Kontakt: Urząd Miejski w Przemyślu, Wydział Promocji i Turystyki, Rynek 20, 37-700 Przemyśl, Tel. 16 675 21 31.

Poniżej karta złoszenia udziału w Jarmarku dla wystawców.
 

DOTKarta złoszenia udziału w Jarmarku dla wystawców (27,00KB)

JPGNULL (354,98KB)

JPGNULL (377,96KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 13-03-2014 09:37
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 28-03-2014 09:22