-11.4 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

70 rocznica zagłady Huty Pieniackiej

W tym roku przypada 70 rocznica zagłady polskiej miejscowości Huta Pieniacka na Podolu. Uroczystości związane z rocznicą odbyły się 2 marca br. w kościele pw. Św. Trójcy w Przemyślu. Pamięć zamordowanych mieszkańców wsi uczczono modlitwą w trakcie Mszy Świętej, a przy pomniku martyrologii Polaków w Rumnie i Hucie Pieniackiej znajdującym się w murze klasztornym złożone zostały kwiaty i zapalone znicze. W dalszej części uroczystości uczestnicy w sali parafialnej kościoła mogli zobaczyć film pt. "Skrawek piekła na Podolu" oraz prezentację zdjęć z uroczystości w Hucie Pieniackiej, które odbyły się w 2009 roku. Samorząd Miasta w obchodach reprezentowali Prezydenta Robert Choma wraz z Zastępcą Grzegorzem Hayderem, w spotkaniu wziął udział także Starosta Przemyski Jan Pączek.

Organizatorami obchodów byli: Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów, Przemyskie Rodziny Kresowe oraz Klub Inteligencji Katolickiej.

JPGUroczystości w koście pw.Św. Trójcy

JPGUroczystości w koście pw.Św. Trójcy

JPGUroczystości w koście pw.Św. Trójcy

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl