20 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Najlepsi w Polsce rajdowcy będą rywalizować na ulicach Przemyśla - Ważne Informacje

W najbliższy piątek 7 marca br. na ulicach okalających  Kopiec Tatarski i Fort Zniesienie zostanie rozegrany w ramach 1 rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski,  medialny odcinek specjalny „ Przemyśl”. Wśród blisko 50 załóg które zgłosiły się do rajdu, jest przemyski kierowca Grzegorz Musz, startujący z nowym pilotem Bogusławem Browińskim. Pojadą w ramach Rajdowego Pucharu Polski,  250 konną  Hondną Civik Typ R.

Zamknięcie ulic ( Grochowska, Pasteura, Przemysława)   na których odbędzie się odcinek, nastąpi  o godz. 15.30. Tak więc by zaparkować auto na parkingach przy odcinku, należy zaplanować wcześniej wjazd. Całkowicie będzie zabronione pozostawienie samochodu przy trasie odcinka i w bezpośrednim jego sąsiedztwie.

Start pierwszego zawodnika zaplanowano na godzinę 17.32.
Obserwacja zmagań rajdowców będzie możliwa tylko ze stref kibica wyznaczonych przez organizatora.  1 strefa to rewir między ul.  Pasteura i Grochowską (obok Krzyża Zawierzenia, przekaźnika, Kopca Tatarskiego, wyciągu narciarskiego) 2 strefa to okolice górnego parkingu przy cmentarzu komunalnym
.

Jak się dostać do pierwszej strefy. Najkorzystniejszym rozwiązaniem to pozostawienie pojazdu na  dolnym parkingu wyciągu narciarskiego przy ul. Sanockiej i skorzystanie z  wyciągu krzesełkowego, który będzie czynny aż do zakończenia zawodów ( bezpośredni wjazd do strefy)  Można również dojść piechotą, korzystając z dwóch śluz dla kibiców z ul. Tatarskiej i Kupały.  Pamiętać należy jednak, że śluzy te będą zamknięte  o godz. 17.00 a więc na 30 min przed startem do odcinka.  Bowiem  w tym czasie po odcinku będą się poruszać samochody  funkcyjne organizatora a  przekraczanie i poruszanie się po trasie będzie zabronione. Otwarcie przejścia nastąpi dopiero po zakończeniu zawodów ok. godz. 21.30 Można również próbować  dostać się do strefy  przez most dla narciarzy, ale tylko w przypadku gdy stok będzie nieczynny.

Jak dostać się do drugiej strefy.  Najprościej od ul. Słowackiego  spacerkiem przez cmentarz lub przez ogrody działkowe.

Priorytetem jest bezpieczeństwo kibiców, zawodników i organizatorów. Dlatego ważnym jest by każdy z nas stał w bezpiecznym miejscu i  stosował się do wskazówek i sugestii organizatora i służb porządkowych.
Zachęcam również do zapoznania się z zakładkami na stronie www.rajdarlamow.pl  bezpieczeństwo na trasie i informacja o zamknięciu dróg. Dla tych kibiców którzy zamierzają obejrzeć pozostałe odcinki, zapraszam również na stronę rajdu, bowiem znajdują się tam ważne informacje związane z zmianami harmonogramu zawodów.
Do odcinka medialnego „Przemyśl” zawodnicy startują z ul. Grochowskiej i przejeżdzają trzy razy pętlę wokół kopca. Za czwartym  razem skręcają z Grochowskiej w prawo i zjeżdżają po kostce do mety usytuowanej na ul.  Przemysława przy cmentarzu. Odcinek ten pokonują zarówno zawodnicy z mistrzostw Polski jak  i rajdowego Pucharu Polski.


Opracował Mirosław Bar

JPGNULL (148,50KB)

JPGNULL (214,50KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 03-03-2014 09:26
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 14-05-2014 11:49