Oficjalny fanpage obchodów 100-lecia walk o Twierdzę Przemyśl

W 2014 roku przypada setna rocznica wybuchu I wojny światowej, w której kluczową rolę odgrywała Twierdza Przemyśl będąca jedną z największych twierdz ówczesnej Europy. Sto lat temu cały świat śledził nagłówki gazet i wstrzymywał oddech na wieści o odbywających się tutaj walkach. To w przemyskiej Twierdzy ważyły się losy nie tylko naszych ziem ale i całej Europy.


Pragnąc oddać hołd, tym którzy walczyli w Twierdzy Przemyśl i zachować pamięć o tych, którzy żyli w naszym mieście wiek temu, przygotowano szereg przedsięwzięć związanych z obchodami 100-lecia walk o Twierdzę Przemyśl (Twierdza Przemyśl 1914-2014).

Tak jak 100 lat temu Przemyśl widniał na pierwszych stronach światowej prasy – tak dziś, w czasach pokoju pragniemy światu przypomnieć, że Twierdza Przemyśl jest ważnym elementem dziedzictwa historycznego kulturowego dla wszystkich narodów Europy.

W projekt zaangażowanych jest wiele instytucji, stowarzyszeń, osób i pasjonatów. Wspólnie staramy się wypracować jak najbogatszy program, by nadać obchodom odpowiednią rangę a tym samym zyskać jak największy efekt promocyjny w odniesieniu do Miasta i Twierdzy Przemyśl oraz naszych partnerów zaangażowanych w projekt.

Uruchomiliśmy oficjalny fanpage dedykowany obchodom 100-lecia walk o Twierdzę Przemyśl gdzie na bieżąco będziemy informować o planowanych i odbywających się imprezach i wydarzeniach:


www.facebook.com/twierdza.przemysl.1914

Zapraszamy do odwiedzania i polubienia naszego fanpage.

Informacje o obchodach i związanych z nimi wydarzeniami znajdziecie również Państwo na naszym portalu "Visit Przemyśl":

www.visit.przemysl.pl

 

JPGNULL (98,13KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 19-02-2014 12:16 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 14-05-2014 11:47

Na skróty