13 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Inwestycje

 • display_logo-zmp-2.jpeg Baza źródeł finansowania przedsięwzięć rozwojowych 20-05-2020 08:47

  Związek Miast Polskich udostępnił, przygotowaną przez ekspertów, bazę źródeł finansowania przedsięwzięć rozwojowych. Wszystkie rozdrobnione informacje zebrane są w jednym miejscu. Jest to użyteczne zestawienie, ujmujące w jednym miejscu, w formie pliku Excel, informacje o konkursach i naborach wniosków, dostępnych funduszach z wielu różnych źródeł na wiele różnych dziedzin.

 • przystanki.jpeg Zapowiedź budowy nowych przystanków kolejowych i modernizacja istniejących 08-05-2020 10:28

  W ramach programu o wartości miliarda złotych w ciągu pięciu lat ma powstać 200 przystanków kolejowych w całej Polsce. Program zapowiedzieli w czwartek 7 maja w Józefinie w woj. mazowieckim prezydent RP Andrzej Duda oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Wśród nich znalazły się nowe przystanki w Przemyślu, Hurku, nowa lokalizacja przystanku w Medyce, poprawa dostępności przystanku w Żurawicy oraz wydłużenie /przebudowa peronu Przemyśl Zasanie.

 • podziemia_3.jpeg Podziemia z dotacją od Konserwatora 30-04-2020 12:57

  Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Przemyślu przyznał dotacje na finansowanie prac remontowo konserwatorskich w tym roku. Wśród wielu nieruchomych i ruchomych zabytków ubiegających się o pieniądze od Konserwatora z całego województwa, dużą grupę stanowią zaakceptowane wnioski z terenu naszego miasta składane przez różnych właścicieli: organizacje kościelne, wspólnoty mieszkaniowe, samorząd i prywatnych właścicieli. W ten sposób wsparte zostaną m. in. prace remontowo - konserwatorskie w przemyskich podziemiach związane z rozpoczynającym się w tym roku projektem rozbudowy podziemnej trasy turystycznej. Innym ciekawym projektem z dofinansowaniem jest zgłoszony przez Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl drugi etap prac konserwatorskich przy bramie wjazdowej Fortu I Salis Soglio w Jaksmanicach.

 • specustawa funduszowa.png Przewodnik po specustawie funduszowej 23-04-2020 14:44

  Kilka dni temu w życie weszła ustawa o szczególnych rozwiązaniach wspierających realizację programów operacyjnych w związku z wystąpieniemCOVID-19 w 2020 r.Gospodarcze zawirowania wywołane pandemią koronawirusa dotknęły także beneficjentów funduszy europejskich. Ograniczone możliwości realizacji dotyczą kilkudziesięciu tysięcy przedsięwzięć dofinansowanych przez UE. Ustawa ma za zadanie ułatwić ich prowadzenie i rozliczanie w nowej rzeczywistości oraz skierowanie pieniędzy unijnych na walkę z koronawirusem. Prezentujemy przewodnik, który ma przybliżyć jej zagadnienia.

 • infografika_1.jpeg Konkurs NCBR na innowacje w urządzeniach grzewczych. 200 mln zł do rozdysponowania 27-03-2020 11:03

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach tzw. Szybkiej Ścieżki chce wesprzeć innowacje w obszarze urządzeń grzewczych. Do 30 kwietnia wnioski mogą składać producenci oraz konsorcja przedsiębiorców lub konsorcja przedsiębiorców z udziałem jednostek naukowych. Dla mikro i małych przedsiębiorstw możliwe dofinansowanie może wynieść nawet do 80% na badania przemysłowe oraz do 60% na prace rozwojowe.

 • pgnig termika.jpeg PGNiG TERMIKA wybuduje w Przemyślu elektrociepłownię gazową 24-03-2020 10:18

  Będzie to pierwsza w mieście tego typu inwestycja, która wzmocni cały system ciepłowniczy w regionie. Rozpoczęcie budowy planowane jest w II kwartale 2020 roku i według umowy z wykonawcą potrwa ona ok. 17 miesięcy.

 • inkubator_1.jpeg Budynek przy Ratuszowej po modernizacji 27-02-2020 12:43

  inkubator_4.jpegZakończyły się prace adaptacyjne prowadzone w dawnym budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Ratuszowej 10a. Zanim pojawią się w nim początkujący przedsiębiorcy korzystający z pomieszczeń inkubatora przedsiębiorczości – bo takie przeznaczenie będzie teraz miał ten obiekt – biura zostaną wyposażone w niezbędne meble i urządzenia. Już teraz jednak przemyślanie mogą podziwiać metamorfozę, jaką przeszedł budynek wybudowany w latach 70-tych ubiegłego wieku.

 • logo_bip.png Remont mostu drogowego Brama Przemyska przez rzekę San w ciagu drogi krajowej Nr 77 Lipnik - Przemyśl w km 145+723 w Przemyślu w części obejmującej Most Główny (podwieszony) 21-02-2020 08:12
 • rozwój lokalny_4.jpeg Pracujemy nad przemyskim projektem zgłoszonym do Programu Rozwój Lokalny 18-02-2020 15:54

  Trwają intensywne prace zmierzające do przygotowania ostatecznej propozycji projektu, który zgłosimy do Programu Rozwój Lokalny. Podczas II etapu Programu wszystkie miasta, które zakwalifikowały się do niego, współpracują z wyznaczonymi ekspertami - doradcami ze Związku Miast Polskich. Dyskusje zespołu urzędników i zaproszonych na spotkania przedstawicieli innych organizacji i instytucji odbywają się przy zastosowaniu narzędzi do analizy potrzeb mieszkańców Przemyśla i pozwolą określić najważniejsze problemy miasta. 14 lutego odbyło się drugie, kolejne spotkanie zespołu, a do czasu zakończenia tego etapu prac (lipiec br.) planowane są liczne kolejne.

 • droga_Przemyśl_Medyka.jpeg Wkrótce rozbudowa drogi Przemyśl - Medyka 31-01-2020 09:57

  Jeżeli do końca stycznia nie wpłyną żadne odwołania, wkrótce podpisana zostanie umowa z wybranym 21 stycznia br. wykonawcą rozbudowy drogi krajowej nr 28 na odcinku Przemyśl-Medyka. Najkorzystniejszą ofertę modernizacji ważnej dla naszego miasta i regionu drogi prowadzącej do polsko - ukraińskiego przejścia granicznego Medyce - Szeginiach przedstawiło w przetargu Konsorcjum firm: PBI Infrastruktura S.A., PBI WMB Sp. z o.o. i Inżynieria Rzeszów S.A.  Konsorcjum zadeklarowało zrealizowanie prac o wartości 93 650 418,20 zł, w terminie 19 miesięcy od daty zawarcia umowy (wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie).