23 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Inwestycje

 • autobus.jpeg Rozpoczęto realizację projektu "Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl" 19-06-2017 15:16

  Gmina Miejska Przemyśl w partnerstwie z Powiatem Przemyskim oraz Gminą Przemyśl rozpoczęła realizację projektu pn. "Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl".

 • Kmiecie_wstęp.jpeg Park sportowo – rekreacyjny Kmiecie oficjalnie otwarty 21-04-2017 11:34

  20 kwietnia br. odbyło się oficjalne otwarcie Parku sportowo – rekreacyjnego Kmiecie, inwestycji zrealizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 rok.  Prace budowlane zakończyły się jeszcze w ubiegłym roku, jednak dopiero teraz aura pozwoliła na krótką uroczystość, na którą zaprosił dzieci i młodzież z pobliskich placówek oświatowych i władze miasta Zarząd Osiedla „Kmiecie”.

 • gazociąg.jpeg Powstaje gazociąg Hermanowice – Strachocina 30-03-2017 14:26

  Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. poinformował, że rozpoczyna prace budowlane w celu realizacji kluczowej inwestycji pn. „Gazociąg Hermanowice – Strachocina DN 700, MOP 8,4 MPa” w ramach budowy gazociągu Hermanowice – Strachocina – Podgórska Wola – Tworzeń – Tworóg – Odolanów wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi na terenie województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego,, opolskiego i wielkopolskiego. W województwie podkarpackimi i przebiegać będzie przez gminy: Przemyśl, Fredropol, Ustrzyki Dolne, Bircza, Tyrawa Wołoska, Dydnia i Sanok

 • Ulica Tatarska Tatarska wkrótce w remoncie 14-03-2017 16:16

  Rozpoczyna się przebudowa jednej z ulubionych tras spacerowych przemyślan prowadzących w kierunku Zniesienia, Kopca Tatarskiego i stoku narciarskiego, czyli ul. Tatarskiej. To jedna z planowanych w tym roku i przyszłych latach na tym osiedlu inwestycji, obok przebudowy ul. Piasta Kołodzieja oraz ul. Witolda Regera. 14 marca br. przekazany został wykonawcy plac budowy i wkrótce rozpoczną się tutaj prace, które będą prowadzone etapowo. O zmianach w organizacji ruchu będziemy informować Państwa na bieżąco.

 • orange_3.jpeg Władze Przemyśla i Orange Polska podpisały porozumienie o współpracy dotyczącej rozwoju sieci światłowodowej 23-02-2017 13:48

  Orange Polska zbuduje w Przemyślu sieć szybkiego światłowodowego internetu. Jeszcze w tym roku będzie mogło z niej korzystać ponad 7 200 gospodarstw domowych na terenie miasta. Do końca roku 2018 liczba ta wzrośnie do 15 600, czyli o kolejne 8 400 przemyskich gospodarstw domowych. Operator planuje przeznaczyć inwestycję w mieście blisko 16,4 mln. zł.

 • wodociąg_PWiK.jpeg Są pieniądze na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Przemyśla 21-02-2017 14:41

  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu otrzymało już oficjalne potwierdzenie z z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Warszawie spełnienia wszystkich kryteriów wyboru złożonego wniosku o dofinansowanie. Tym samym projekt pn. „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie miasta Przemyśla”, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” uzyskał pozytywną ocenę. Wartość projektu to blisko 9,5 mln zł. Umowa o dofinansowanie projektu zostanie podpisana do 12 kwietnia 2017r.

 • autobus_2.jpeg Podziel się opinią na temat testowanego autobusu 21-02-2017 13:36

  Przemyski Miejski Zakład Komunikacji od 16 lutego br. testuje na ulicach miasta nowy autobus marki Autosan typu Sancity 12LF. Będzie on obsługiwał różne linie w Przemyślu jeszcze do 3 marca. Elementem testowania są uwagi użytkowników - mieszkańców miasta, dlatego spółka zachęca do dzielenia się uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi autobusu. Prosimy je kierować na adres mailowy

 • logo_ UE_EFRR.jpeg Ruszyła modernizacja trzech obiektów oświatowych i 19 mieszkań socjalnych 15-02-2017 16:03

  Rozpoczęła się realizacja dwóch projektów Gminy Miejskiej Przemyśl współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • rondo_budy.jpeg Rusza budowa nowego ronda 13-02-2017 12:39

  14 lutego br. rozpocznie się zapowiadana wcześniej przez nas przebudowa skrzyżowania ulic Krakowskiej - Jana III Sobieskiego - Armii Krajowej - ppłk Kazimierza Gurbiela. W związku z pracami wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu polegająca na zajęciu połówkowo nawierzchni jezdni ulic Sobieskiego i Krakowskiej.

 • podkarpackie_przestrzen_otwarta.jpeg Zarząd Województwa ogłasza konkurs związany z Green Velo 01-02-2017 15:15

  Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w zakresie turystyki w 2017 roku pn. „Green Velo”. Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność statutową w zakresie turystyki oraz stowarzyszeń zwykłych.