15.7 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Inwestycje

 • Ulica Tatarska Tatarska wkrótce w remoncie 14-03-2017 16:16

  Rozpoczyna się przebudowa jednej z ulubionych tras spacerowych przemyślan prowadzących w kierunku Zniesienia, Kopca Tatarskiego i stoku narciarskiego, czyli ul. Tatarskiej. To jedna z planowanych w tym roku i przyszłych latach na tym osiedlu inwestycji, obok przebudowy ul. Piasta Kołodzieja oraz ul. Witolda Regera. 14 marca br. przekazany został wykonawcy plac budowy i wkrótce rozpoczną się tutaj prace, które będą prowadzone etapowo. O zmianach w organizacji ruchu będziemy informować Państwa na bieżąco.

 • orange_3.jpeg Władze Przemyśla i Orange Polska podpisały porozumienie o współpracy dotyczącej rozwoju sieci światłowodowej 23-02-2017 13:48

  Orange Polska zbuduje w Przemyślu sieć szybkiego światłowodowego internetu. Jeszcze w tym roku będzie mogło z niej korzystać ponad 7 200 gospodarstw domowych na terenie miasta. Do końca roku 2018 liczba ta wzrośnie do 15 600, czyli o kolejne 8 400 przemyskich gospodarstw domowych. Operator planuje przeznaczyć inwestycję w mieście blisko 16,4 mln. zł.

 • wodociąg_PWiK.jpeg Są pieniądze na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Przemyśla 21-02-2017 14:41

  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu otrzymało już oficjalne potwierdzenie z z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Warszawie spełnienia wszystkich kryteriów wyboru złożonego wniosku o dofinansowanie. Tym samym projekt pn. „Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie miasta Przemyśla”, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” uzyskał pozytywną ocenę. Wartość projektu to blisko 9,5 mln zł. Umowa o dofinansowanie projektu zostanie podpisana do 12 kwietnia 2017r.

 • autobus_2.jpeg Podziel się opinią na temat testowanego autobusu 21-02-2017 13:36

  Przemyski Miejski Zakład Komunikacji od 16 lutego br. testuje na ulicach miasta nowy autobus marki Autosan typu Sancity 12LF. Będzie on obsługiwał różne linie w Przemyślu jeszcze do 3 marca. Elementem testowania są uwagi użytkowników - mieszkańców miasta, dlatego spółka zachęca do dzielenia się uwagami i spostrzeżeniami dotyczącymi autobusu. Prosimy je kierować na adres mailowy

 • logo_ UE_EFRR.jpeg Ruszyła modernizacja trzech obiektów oświatowych i 19 mieszkań socjalnych 15-02-2017 16:03

  Rozpoczęła się realizacja dwóch projektów Gminy Miejskiej Przemyśl współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 • rondo_budy.jpeg Rusza budowa nowego ronda 13-02-2017 12:39

  14 lutego br. rozpocznie się zapowiadana wcześniej przez nas przebudowa skrzyżowania ulic Krakowskiej - Jana III Sobieskiego - Armii Krajowej - ppłk Kazimierza Gurbiela. W związku z pracami wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu polegająca na zajęciu połówkowo nawierzchni jezdni ulic Sobieskiego i Krakowskiej.

 • podkarpackie_przestrzen_otwarta.jpeg Zarząd Województwa ogłasza konkurs związany z Green Velo 01-02-2017 15:15

  Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w zakresie turystyki w 2017 roku pn. „Green Velo”. Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność statutową w zakresie turystyki oraz stowarzyszeń zwykłych.

 • List Wyjaśnienia do artykułu "Przemyśl nie chce nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej?"w "Życiu Podkarpackim" 05-01-2017 15:30

  Artykuł „Przemyśl nie chce nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej”, który ukazał się w „Życiu Podkarpackim” 4 stycznia br. skłania do kilku zdań dodatkowych wyjaśnień, niezbędnych dla zyskania pełnego obrazu przez mieszkańców miasta. Odpowiadając najkrócej na tezy postawione przez autora tekstu – Przemyśl chce nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej, ale nie teraz i nie w miejscu proponowanym przez firmę ABM Wschód.

 • euro-park_wislosan_podstawowa.png Powiększenie przemyskiej podstrefy TSSE 30-12-2016 14:48

  Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2016 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie tarnobrzeskiej specjalnej strefy ekonomicznej, przemyska podstrefa została poszerzona o ponad 33 ha. Zwiększenie terenów inwestycyjnych przemyskiej strefy ekonomicznej podyktowane jest zainteresowaniem zakupem gruntów inwestycyjnych przez potencjalnych inwestorów o powierzchniach znacznie przekraczających, te którymi do tej pory dysponowała strefa. Dodatkowymi atutami terenu, o który powiększono strefę  są: możliwość bezpośredniego połączenia kolejowego, dobre skomunikowanie z obwodnicą miasta oraz nieskomplikowana struktura właścicielska. Warto również zauważyć, że proces poszerzenia strefy nie obciążył budżetu miasta.

 • monitroing_3.jpeg Modernizacja Centrum Monitoringu Miejskiego 29-12-2016 15:12

  Działające w Komendzie Miejskiej Policji Centrum Monitoringu Miejskiego, obsługiwane przez przemyską Straż Miejską, przeszło w ostatnim czasie gruntowną modernizację. Pozwoli ona na włączenia do sieci monitoringu nowych punktów, ułatwi pracę obsługującym strażnikom, da możliwość poprawy jakości rejestrowanego obrazu. Z możliwościami Centrum po modernizacji zapoznawali się 28 grudnia Prezydent Miasta Robert Choma, Komendant Straży Miejskiej Jan Geneja oraz Komendant Miejski Policji mł. insp. Wojciech Kiełtyka - to właśnie dzięki pomocy przemyskiej policji udało się zmodernizować pomieszczenia, gdzie zlokalizowany jest monitoring.