16 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Inwestycje

 • kwrist_1.07.jpeg Samorządowcy niecierpliwie czekają na Fundusz Inwestycji Lokalnych 03-07-2020 13:43

  O przekazanie projektu uchwały Rady Ministrów tworzącej Fundusz Inwestycji Lokalnych wnieśli samorządowcy podczas spotkania online KWRiST 1 lipca. Przekazali też wstępne uwagi co do podziału pieniędzy.

 • IMG_20200701_102349.jpeg Plac zabaw na Bakończyckiej gotowy! 02-07-2020 15:35

  Kilka dni temu informowaliśmy o intensywnych pracach trwających przy dwóch inwestycjach powstających w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2020 ro. I zgodnie z zapowiedzią jedna z nich, czyli plac zabaw przy skrzyżowaniu ul. Bakończyckiej i ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego już powstał!

 • konsultacje_BO_2.jpeg Trwają konsultacje Budżetu Obywatelskiego 29-06-2020 14:56

  Regulamin Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2021 rok jest w fazie konsultacji. W piątek 26 czerwca br. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Zarządów Osiedli, a proponowane w obecnej edycji rozwiązania przedstawił Kierownik Biura Prezydenta Maciej Wolański nadzorujący projekt oraz Skarbnik Miasta Monika Czuryk.

 • zdjęcie placu przy ulicy Glazera gdzie powstanie siłownia plenerowa.jpeg Powstają dwie inwestycje z Budżetu Obywatelskiego 23-06-2020 15:26

  Ruszyły prace przy realizacji dwóch inwestycji powstających w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2020 rok. Siłownia zewnętrzna powstaje na terenie Osiedla Salezjańskiego, a plac zabaw w pobliżu ul. Bakończyckiej.

 • podziemny_pojemnik_1.jpeg Pierwszy w Przemyślu podziemny pojemnik na odpady uruchomiony 22-06-2020 14:20

  Od niedawna coraz więcej miast postanawia zainwestować w podziemne pojemniki na odpady. Dzieje się tak głównie w centrach zabytkowych miejscowości, ponieważ to rozwiązania pozwalające nie tylko na zwiększenie estetyki otoczenia, ale także pozbycie się niechcianych zapachów, takie pojemniki oferują także większą niż tradycyjne pojemność. Pierwszy w Przemyślu podziemny silos na odpady zmieszane stanął w pobliżu skrzyżowania Placu Rybiego i ul. Ratuszowej dzięki projektowi zrealizowanemu w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Działa od ubiegłego piątku (19 czerwca) i mogą z niego korzystać mieszkańcy 10 kamienic znajdujących się w pobliżu.

 • badminton_5.jpeg Inauguracja działalności nowej hali sportowej 05-06-2020 15:49

  W nietypowy, inny niż planowaliśmy, sposób rozpocznie swoją działalność hala sportowa przy I Liceum Ogólnokształcącym, czyli Centrum Rozwoju Badmintona. Po raz pierwszy wejdą do niej nie sportowcy, lecz tegoroczni maturzyści. Część ze 184 tegorocznych absolwentów Liceum zasiądzie w tym miejscu już w najbliższy poniedziałek (8 czerwca) o godzinie 9.00, aby rozpocząć swój egzamin maturalny z języka polskiego.

 • ZMP display_grafa-FRL-sem4.jpeg „Mieszkalnictwo istotnym czynnikiem rozwoju lokalnego”– Związek Miast Polskich zaprasza na transmisję online 03-06-2020 12:03

  Związek Miast Polskich zaprasza na kolejną odsłonę Forum Rozwoju Lokalnego. Już jutro, 4 czerwca, podczas otwartego seminarium on-line, porozmawiamy o INWESTYCJACH MIESZKANIOWYCH.

   

 • display_logo-zmp-2.jpeg Baza źródeł finansowania przedsięwzięć rozwojowych 20-05-2020 08:47

  Związek Miast Polskich udostępnił, przygotowaną przez ekspertów, bazę źródeł finansowania przedsięwzięć rozwojowych. Wszystkie rozdrobnione informacje zebrane są w jednym miejscu. Jest to użyteczne zestawienie, ujmujące w jednym miejscu, w formie pliku Excel, informacje o konkursach i naborach wniosków, dostępnych funduszach z wielu różnych źródeł na wiele różnych dziedzin.

 • przystanki.jpeg Zapowiedź budowy nowych przystanków kolejowych i modernizacja istniejących 08-05-2020 10:28

  W ramach programu o wartości miliarda złotych w ciągu pięciu lat ma powstać 200 przystanków kolejowych w całej Polsce. Program zapowiedzieli w czwartek 7 maja w Józefinie w woj. mazowieckim prezydent RP Andrzej Duda oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Wśród nich znalazły się nowe przystanki w Przemyślu, Hurku, nowa lokalizacja przystanku w Medyce, poprawa dostępności przystanku w Żurawicy oraz wydłużenie /przebudowa peronu Przemyśl Zasanie.

 • podziemia_3.jpeg Podziemia z dotacją od Konserwatora 30-04-2020 12:57

  Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Przemyślu przyznał dotacje na finansowanie prac remontowo konserwatorskich w tym roku. Wśród wielu nieruchomych i ruchomych zabytków ubiegających się o pieniądze od Konserwatora z całego województwa, dużą grupę stanowią zaakceptowane wnioski z terenu naszego miasta składane przez różnych właścicieli: organizacje kościelne, wspólnoty mieszkaniowe, samorząd i prywatnych właścicieli. W ten sposób wsparte zostaną m. in. prace remontowo - konserwatorskie w przemyskich podziemiach związane z rozpoczynającym się w tym roku projektem rozbudowy podziemnej trasy turystycznej. Innym ciekawym projektem z dofinansowaniem jest zgłoszony przez Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl drugi etap prac konserwatorskich przy bramie wjazdowej Fortu I Salis Soglio w Jaksmanicach.