10.9 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Inwestycje

 • 6.jpeg Rusza rozbudowa ulicy Wysockiego w Przemyślu, realizowana w ramach projektu pn.: „Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl” 23-08-2017 14:08

  W środę, 23 sierpnia br., o godzinie 10 w zatoczce mieszczącej się przy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wysockiego w Przemyślu odbyło się spotkanie, podczas którego oddany został plac budowy pod kolejną inwestycję w ramach projektu pn. "Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl".

 • piasta_wstęp.jpeg Zakończenie przebudowy ul. Piasta Kołodzieja 16-08-2017 15:38

  11 sierpnia br. odbył się odbiór końcowy inwestycji pn. „Przebudowa ulic Piasta Kołodzieja i Regera w Przemyślu wraz z odwodnieniem – etap I”. W spotkaniu, które miało miejsce na terenie zakończonej inwestycji, wziął udział Prezydent Robert Choma, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Janusz Zapotocki, Z-ca Dyrektora ZDM Piotr Bartocha, przedstawiciele wykonawcy robót i mieszkańcy osiedla. Wartość prac wyniosła 603 982,63PLN brutto. Wykonawca robót był Stanisław Drak Usługi Transportowe Roboty Ziemne.

 • Hensfort_1.jpeg Hensfort buduje nową halę produkcyjną w strefie ekonomicznej 11-08-2017 15:18

  Prezydent Miasta Robert Choma zwiedzał 11 sierpnia plac budowy nowej hali produkcyjnej firmy Hensfort, która działa w przemyskiej podstrefie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po działających tam halach i nowo powstającej Prezydenta oprowadzał Prezes Zarządu Andrzej Pichur. Budowa liczącej 2, 5 tys. m2 powierzchni hali ma się zakończyć do grudnia br. a inwestycja jest warta ok. 12 mln zł. Część tej kwoty to dofinansowanie uzyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Firma w ramach własnej inwestycji wartej kolejne 3 mln zł wybuduje obok budynek administracyjny.

 • SP 14.jpeg Szkoła Podstawowa nr 14 im. Zjednoczonej Europy będzie miała salę gimnastyczną 18-07-2017 14:42

  Projekt Gminy Miejskiej Przemyśl dotyczący zadania „Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki w ramach Programu Rozwoju Infrastruktury Szkolnej.

  Całkowita kwota dofinansowania w latach 2018-2020 wyniesie 2 164 000 zł, przy kosztorysowej wartości zadania 6 567 748 zł. To kolejna po budowie sali przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu (Centrum Rozwoju Badmintona) inwestycja samorządu Miasta ze wsparciem Ministerstwa.

   

   

   

   

 • DSC_0317.jpeg Otwarcie nowego ronda turbinowego w Przemyślu 11-07-2017 15:30

  We wtorek, 11 lipca br. odbyło się oficjalne otwarcie ronda turbinowego, które powstało na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Jana III Sobieskiego, Armii Krajowej i Podpułkownika Kazimierza Gurbiela.

  Przybyłych na to wydarzenie powitał Grzegorz Hayder - Zastępca Prezydenta Miasta Przemyśla, który w swoim wystąpieniu podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego przedsięwzięcia - projektantom, wykonawcy, nadzorowi i przede wszystkim PKN Orlen, które razem z  samorządem miasta Przemyśla sfinansowało tę inwestycję.

 • autobus.jpeg Rozpoczęto realizację projektu "Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl" 19-06-2017 15:16

  Gmina Miejska Przemyśl w partnerstwie z Powiatem Przemyskim oraz Gminą Przemyśl rozpoczęła realizację projektu pn. "Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl".

 • Kmiecie_wstęp.jpeg Park sportowo – rekreacyjny Kmiecie oficjalnie otwarty 21-04-2017 11:34

  20 kwietnia br. odbyło się oficjalne otwarcie Parku sportowo – rekreacyjnego Kmiecie, inwestycji zrealizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2016 rok.  Prace budowlane zakończyły się jeszcze w ubiegłym roku, jednak dopiero teraz aura pozwoliła na krótką uroczystość, na którą zaprosił dzieci i młodzież z pobliskich placówek oświatowych i władze miasta Zarząd Osiedla „Kmiecie”.

 • gazociąg.jpeg Powstaje gazociąg Hermanowice – Strachocina 30-03-2017 14:26

  Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. poinformował, że rozpoczyna prace budowlane w celu realizacji kluczowej inwestycji pn. „Gazociąg Hermanowice – Strachocina DN 700, MOP 8,4 MPa” w ramach budowy gazociągu Hermanowice – Strachocina – Podgórska Wola – Tworzeń – Tworóg – Odolanów wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi na terenie województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego,, opolskiego i wielkopolskiego. W województwie podkarpackimi i przebiegać będzie przez gminy: Przemyśl, Fredropol, Ustrzyki Dolne, Bircza, Tyrawa Wołoska, Dydnia i Sanok

 • Ulica Tatarska Tatarska wkrótce w remoncie 14-03-2017 16:16

  Rozpoczyna się przebudowa jednej z ulubionych tras spacerowych przemyślan prowadzących w kierunku Zniesienia, Kopca Tatarskiego i stoku narciarskiego, czyli ul. Tatarskiej. To jedna z planowanych w tym roku i przyszłych latach na tym osiedlu inwestycji, obok przebudowy ul. Piasta Kołodzieja oraz ul. Witolda Regera. 14 marca br. przekazany został wykonawcy plac budowy i wkrótce rozpoczną się tutaj prace, które będą prowadzone etapowo. O zmianach w organizacji ruchu będziemy informować Państwa na bieżąco.

 • orange_3.jpeg Władze Przemyśla i Orange Polska podpisały porozumienie o współpracy dotyczącej rozwoju sieci światłowodowej 23-02-2017 13:48

  Orange Polska zbuduje w Przemyślu sieć szybkiego światłowodowego internetu. Jeszcze w tym roku będzie mogło z niej korzystać ponad 7 200 gospodarstw domowych na terenie miasta. Do końca roku 2018 liczba ta wzrośnie do 15 600, czyli o kolejne 8 400 przemyskich gospodarstw domowych. Operator planuje przeznaczyć inwestycję w mieście blisko 16,4 mln. zł.