-4.7 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Inwestycje

 • Lipa_po_2.jpeg Zakończenie prac przy nagrobkach powstańców, legionistów i żołnierzy 12-12-2018 16:32

  Zakończyły się prace restauratorskie i konserwatorskie przy zabytkowych nagrobkach powstańców styczniowych, listopadowych, orląt przemyskich, legionistów i żołnierzy polskich poległych w walce o odzyskanie niepodległości na Cmentarzach Przemyśla. Zostały one wykonane w ramach umowy o dofinansowanie zadań w ramach Programu wspierania opieki nad miejscami pamięci i trwałymi upamiętnieniami w kraju ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 • IMG_0184.jpeg PWiK rozbudowuje sieć wodociągowo-kanalizacyjną 03-12-2018 13:27

  30 listopada br. Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. Ryszard Lewandowski oraz Prokurent firmy BS Centra Handlowe Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa Łukasz Budziński podpisali umowę na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dotyczącej budowy sieci wodociągowej oraz kanalizacyjnej dla potrzeb planowanego do budowy osiedla mieszkaniowego przy ul. Monte Cassino i Alei Wolności w Przemyślu. 

  Spółka BS Centra Handlowe jest inwestorem planowanego do budowy osiedla mieszkaniowego  
  z funkcją usługową „Winne Ogrody” przy ul. Monte Cassino w Przemyślu. Docelowo zostaną wybudowane 154 mieszkania w zabudowie szeregowej oraz obiekt usługowy o powierzchni  
  ok. 750 m2.

  Prace projektowe zgodnie z podpisanymi umowami, mają zostać wykonane do końca listopada 2019 roku. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji planuje budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w oparciu o zaprojektowane rozwiązanie w 2020 roku. Szacowany koszt inwestycji wyniesie ponad 500 tyś. zł.

   

 • IMG-20180824-WA0000.jpeg Zakończyły się prace przy zabezpieczeniu osuwiska na stoku 27-11-2018 14:41

  Zakończyły się prace polegające na zabezpieczeniu osuwiska powstałego na stoku narciarskim. Wartość przeprowadzonych prac wyniosła 3 189 040,94 zł, z czego 2 353 790,00 zł stanowi dofinansowanie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego z funduszy przeznaczonych na likwidację osuwisk.W tym tygodniu nastąpi odbiór prac przez zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu.

 • PPP_3.jpeg Coraz większa szansa na budowę basenów w formule PPP 16-10-2018 16:19

  Wczoraj, 15 października, w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej odbyła się konferencja poświęcona problematyce partnerstwa publiczno – prywatnego w związku z planowaną przez Gminę Miejską Przemyśl realizacją projektu pn.: „Centrum Edukacji i Rekreacji” w formule Partnerstwa Publiczno – Prywatnego. Podstawowym elementem Centrum ma być zespół basenów (kryty i otwarty) przy ul. Sanockiej.

 • stacja_3.jpeg Nowe udogodnienie dla rowerzystów 16-10-2018 09:37

  Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem komunikacji i rekreacji w naszym mieście. Blisko 40 km ścieżek rowerowych sprzyja wycieczkom na dwóch kołach, szczególnie w ciepłe, słoneczne dni. Do tej pory brakowało w pobliżu nich miejsca gdzie można napompować koła lub dokonać napraw w trakcie wycieczki. Od kilku dni jednak rowerzyści mogą już korzystać z czterech samoobsługowych stacji napraw, które są zamontowane przy najbardziej uczęszczanych szlakach rowerowych. Znajdą je Państwo koło MOR-u przy kładce, na Placu Niepodległości, niedaleko krytej pływalni i przy bazie MZK na ul. Lwowskiej.
   

 • fot. Agata Czereba (1).jpeg Pierwsze nowe Autosany przyjechały do Przemyśla 04-10-2018 16:34

  Dwa z trzynastu zamówionych autobusów SANCITY 12LF z silnikami wysokoprężnymi oraz dwóch z silnikami zasilanymi gazem CNG prawdopodobnie już w najbliższy poniedziałek wyruszy na ulice Przemyśla.

 • kładka_17.jpeg Remont gwarancyjny kładki pieszo - rowerowej 19-09-2018 15:48

  Wykonawca naszej kładki pieszo - rowerowej, będącej częścią Tras Rowerowych Polski Wschodniej Green Velo, informuje mieszkańców Przemyśla o planowanych naprawach gwarancyjnych tego obiektu. 

 • 2b.jpeg Na Lipowicy zakończono pierwszy etap rozbudowy ul. Wysockiego. Już trwają prace nad drugą turą inwestycji 17-09-2018 19:47

  Właśnie zakończono pierwszy etap rozbudowy odcinka ulicy Wysockiego w Przemyślu. Inwestycja została realizowana w ramach projektu pn.: „Rozbudowa i integracja systemu komunikacji publicznej na terenie MOF Przemyśl”

 • przejście_7.jpeg Pierwsze aktywne przejście dla pieszych w Przemyślu już działa! 06-09-2018 12:17

  Pomysł budowy aktywnego przejścia dla pieszych nieopodal skrzyżowania ul. Mickiewicza z ul. Konarskiego wynikał głównie z chęci poprawy bezpieczeństwa i komfortu zarówno pieszych, jak i kierowców. W ostatnim czasie, w owym miejscu doszło do wielu niebezpiecznych zdarzeń i zaproponowane rozwiązanie z pewnością w znacznym stopniu przyczyni się do ograniczenia zagrożenia wypadkami w tej części miasta.

 • stok_prace_2.jpeg Prace zabezpieczające na stoku narciarskim 30-08-2018 15:18

  Na przemyskim stoku narciarskim trwają prace zmierzające do likwidacji osunięcia, które pojawiło się na tym terenie w ubiegłym roku. Prace inżynierskie prowadzi firma Aarsleff Sp. z o.o., która wyłoniona została w przetargu rozstrzygniętym w lipcu przez przemyski ZDM. Zakończenie robót przewidziane jest na 30 listopada br.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl