16 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Przemyskie szkoły wśród najlepszych w Polsce -

Ogłoszony 15 stycznia 2014 r. przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” XVI Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych i Techników zawiera wykaz 800 najlepszych szkół w Polsce. Wśród nich w kategorii techników znalazło się Technikum nr IV w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących na pozycji 93 wśród techników uzyskujący tym samym tytuł „Złotej Szkoły 2014”. W zeszłym roku Technikum Nr 4 zdobyło tytuł „Srebrnej Szkoły 2013”, więc tegoroczny sukces nie jest dziełem przypadku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze wyżej w tym rankingu. W kategorii liceów znalazło się I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Przemyślu, które uplasowało się na pozycji 149.

Misją rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria Rankingu Liceów 2014: sukcesy w olimpiadach 30%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 45%. Kryteria Rankingu Techników 2014: sukcesy w olimpiadach 20%, matura - przedmioty obowiązkowe 25%, matura - przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Niezależnie od głównego rankingu ogłoszone zostały także rankingi wojewódzkie. Na liście pięćdziesięciu najlepszych liceów województwa podkarpackiego znalazły się dwie szkoły przemyskie. „Słowak”  zajął wysokie 6. miejsce wśród liceów. W kategorii techników na Podkarpaciu Technikum nr IV w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących zajęło miejsce 7.
Pełny wykaz szkół ujętych w rankingu  prezentowany jest na www.perspektywy.pl

 

 

Opublikował:  | Data publikacji: 11-02-2014 08:40
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 18-07-2014 10:49