17 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Podsumowanie ferii zimowych w świetlicy „Wzrastanie” w Przemyślu

Dzieci i młodzież dorastające u boku Stowarzyszenia Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży "Wzrastanie”  czas  ferii spędziły intensywnie.  W pierwszym tygodniu przygotowywaliśmy się do widowiska jasełkowo- kolędowego, któremu  poświęciliśmy  wiele energii i starań. A wszystko po to, aby w sercach wszystkich widzów 26 stycznia b.r. rozbrzmiało radosne „ Bogu Chwała- pokój ludziom”. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i serdeczne przyjęcie, za miłe słowa jakie usłyszeliśmy po występie, za uśmiechy i oklaski jakimi nas obdarowaliście.
To najpiękniejsza nagroda dla naszych wysiłków i motywacja do starań na przyszłość. Dzięki czemu z równym entuzjazmem zanieśliśmy nasze przedstawienie do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, aby ucieszyć i tych, którzy z uwagi na własną niemoc fizyczną nie mogli przyjść do nas.
W drugim tygodniu ferii najpierw odwiedziła nas pani z Ochotniczego Hufca Pracy i w atmosferze pełnej wesołych zagadek i historyjek poznawaliśmy ciekawe zawody, które możemy zdobyć w przyszłości. Każdy znalazł coś dla siebie i swoich zdolności. Największą atrakcją  podczas ferii był jednak Kulig w Rokszycach, na który wybraliśmy się wspólnie z grupą ze świetlicy „Wzrastanie” w Radymnie. Mieliśmy okazje jechać prawdziwymi saniami  zaprzęgniętymi w konie i podziwiać  piękne zimowe pejzaże. Ogrzaliśmy się przy ognisku i pieczonych kiełbaskach,  herbacie z sokiem, a dla bardzo jeszcze głodnych była nawet zupa. Większość wolała  zabawy na śniegu, bo czekała nas jeszcze bitwa na śnieżki (którą wygrali chłopcy)  i konkurs na najlepszą figurę śnieżną. Była to super frajda, gdyż   nie wszędzie( z uwagi na  deficyt śniegu) można było urządzić wymarzoną sannę. Bardzo serdecznie dziękujemy właścielom ośrodka w Rokszycach za zapewnienie nam atrakcyjnego pobytu.
Mieliśmy też okazję odwiedzić Archidiecezjalne Radio „FARA” a tam przemiła siostra Patrycja i oprowadziła nas niemal po całym studiu medialnym. Opowiedziała nam historie powstania radia, pokazała jak nagrywa się audycję radiową. Mogliśmy zaśpiewać i uczestniczyć w takiej transmisji na  żywo. Na pożegnanie wszystkie dzieci  dostały Cudowny Medalik Matki Bożej Niepokalanej i prasę katolicką.
Podczas ferii uczyliśmy się również jak z kilku skrawków bibuły czy krepiny wyczarować własnymi dłońmi wiosenne krokusy  i magnolie, a to dzięki naszej kochanej   p. Rysi, która swym ciepłem i uśmiechem oraz słowem gdy tylko się pojawi, zawsze przynosi nam  słoneczne promyki.  Nie brakło nam także relaksu przy baśniach i wspólnie czytanych książkach ,czy oglądanych filmach.
Podczas tych ferii naprawdę odpoczęliśmy i nabraliśmy energii oraz impulsu do aktywności  na następne półrocze. Mamy nadzieję, że wakacje  będą miały jeszcze bardziej atrakcyjny charakter. Zapraszamy więc już dzisiaj  na „Wzrastanie” razem z nami, przez  odkrywcze  i dynamiczne  spędzanie wakacji w  mieście.

Tekst: Magdalena  Bazanowska
Fot. Lucyna Misińska- coś z tej zimy  skorzystaliśmy

 

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

Opublikował:  | Data publikacji: 07-02-2014 13:01
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 14-05-2014 11:48