8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Opłatek w Stowarzyszeniu Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich

Na Zamku Kazimierzowskim w restauracji „Zamkowa” w sobotę 25 stycznia 2014 r. Stowarzyszenie Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich w Przemyślu zorganizowało tradycyjną uroczystość dzielenia się opłatkiem.  

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście:
Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma, Ks. Prałat Stanisław Czenczek, Poseł na Sejm RP Piotr Tomański, vice-konsul ze Lwowa Marian Orlikowski, Prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej Emil Legowicz i sześcioosobowa delegacja z Mościsk na czele z Prezesem Henrykiem Ilczyszynem, Dyrektor Zakładu Karnego w Medyce Edmund Matrejek, Naczelnik Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu Barbara Łapka, Pełnomocnik Prezydenta ds. Organizacji Pozarządowych Robert Gawlik, Dyrektor Biura Poselskiego Tomasz Wardęga i Pani Monika Smyk oraz Jerzy Giec z telewizji.

Prezes Stowarzyszenia Tadeusz Król serdecznie i gorąco powitał przybyłych gości i wszystkich obecnych. Przemówienia wygłosili: Prezydent Robert Choma, vice-konsul Marian Orlikowski – krótko przedstawił nam obecną sytuację na Ukrainie.  
Prezes Emil Legowicz – podziękował za pomoc naszego Stowarzyszenia w podtrzymywaniu polskości  na Kresach Wschodnich, trzech naszych członków otrzymało „Złotą Odznakę za Zasługi dla Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej: Prezes Tadeusz Król,  Sekretarz Danuta Czesak oraz Marcela Tukałło.   
Dzielenie się opłatkiem rozpoczęto modlitwą i wspólnym kolędowaniem. Składanie życzeń przebiegało w bardzo uroczystej i radosnej atmosferze.
Akt „Honorowego Członka Stowarzyszenia Przyjaciół Mościsk i Kresów Wschodnich w Przemyślu” wręczył Prezes Tadeusz Król Panu Janowi Nowakowskiemu, a Panowie Marian Orlikowski i Emil Legowicz otrzymali  albumy naszego miasta.

Przy bogato zastawionych stolach, w przyjaznej i milej atmosferze oraz pięknej muzyce bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych.


Sekretarz Danuta Czesak                   Prezes Tadeusz Król
                                

Opublikował:  | Data publikacji: 29-01-2014 14:38
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 30-05-2014 13:43