10 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zmiany w Karcie Nauczyciela, ustawa rekrutacyjna, I zjazd AZDS już 22.01.2014

Planowane na 2014 rok zmiany w Karcie Nauczyciela, obowiązująca od stycznia tzw. „ustawa rekrutacyjna” oraz nowe zasady organizacji pracy szkoły to główne tematy I zjazdu Akademii Zarządzania „Dyrektora Szkoły” 2013/2014 organizowanego, przez czasopismo „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej”, już 22 stycznia w Warszawie

 

Szczegółowy program I zjazdu AZDS

 

Planowana na 2014 rok przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nowelizacja Karty Nauczyciela będzie bardzo istotna z punktu widzenia kadry kierowniczej placówek oświatowych. Dyrektorzy będą zobowiązani do wprowadzenia  nowej organizacji pracy szkoły. Zmienią się zasady udzielania urlopów dla poratowania zdrowia i urlopów wypoczynkowych, nauczyciele będą musieli rejestrować wykonywane zajęcia, a gminy mają mieć większy wpływ na pracę nauczycieli (będą decydować o nadawaniu najwyższego stopnia awansu zawodowego i to przy nich mają działać również komisje dyscyplinarne).

 

Aby jak najdokładniej przybliżyć rozległy zakres nadchodzących zmian, jako gość specjalny na I zjeździe  AZDS wystąpi przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej, który szczegółowo przedstawi zamierzenia resortu i ich wpływ na pracę dyrektorów placówek oświatowych.

 

Wchodząca w życie w styczniu tzw. „ustawa rekrutacyjna” wprowadza nowe regulacje dotyczące m. in. przeprowadzania rekrutacji, procedur odwoławczych oraz zasady ujawniania i przetwarzania danych osobowych uczestników rekrutacji. O najważniejszych zmianach i ich praktycznym zastosowaniu jak również o mechanizmach oceny pracy nauczyciela  opowie Pani Teresa Konarska – specjalistka prawa oświatowego i prawa pracy,

 

Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony Rokiem Szkoły w Ruchu. Miesięcznik "Dyrektor Szkoły" z dużym zaangażowaniem i  poparciem włącza się w tą inicjatywę. Podczas zjazdu omawiane będą sposoby motywowania uczniów do prowadzenia zdrowego trybu życia oraz uczestnictwa w zajęciach sportowych. Pan Grzegorz Więcław przybliży rozwiązania stosowane w innych krajach oraz zachęci do dyskusji, jakie działania najlepiej sprawdzą się wśród polskiej młodzieży. Wiele praktycznych pomysłów na rozwój ruchowy młodzieży szkolnej będzie z pewnością inspiracją dla uczestników zjazdu.

 

I zjazd AZDS odbędzie się w Warszawie 22 stycznia 2014 roku w godzinach 10:00 - 16:00

 

Kolejne edycje AZDS odbędą się w Warszawie w następujących terminach:

II AZDS 27.03.2014 r. – „Problemy prawne dyrektorów szkół w 2014 r.”

III AZDS 29.05.2014 r.  – „Zarządzanie samym sobą i zespołem”

 

Akademia Zarządzania "Dyrektora Szkoły" to unikalny kurs samokształceniowy, podnoszący wiedzę i umiejętności kadry kierowniczej oświaty.  Biorąc udział w Akademii Zarządzania „Dyrektora Szkoły” uczestnicy uaktualniają swoją wiedzę, poznają nowe koncepcje i trendy w zarządzaniu, zmieniające się prawo, a także otrzymują wsparcie w rozwiazywaniu praktycznych, codziennych problemów.

Inicjatorką Akademii Zarządzania „Dyrektora Szkoły” była niezapomniana Irena Dzierzgowska. Pierwsze  lekcje Akademii ukazały się w czasopiśmie „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej.” w 2004 r. Od tej pory skorzystało z nich wielu dyrektorów,  którzy uznają  uczestnictwo w AZDS jako nieocenioną pomoc w praktyce kierowania placówką oraz wzbogacenie kompetencji menedżera i wsparcie jego rozwoju indywidualnego.

 

 

Więcej informacji: www.konferencja.dyrektorszkoly.pl/azds

 

Kontakt

Maria Gabriela Jasińska

PR and Communication Manager

Wolters Kluwer S.A.

www.wolterskluwer.pl

22 535 80 13

604 290 769­

 

 

Krzysztof Pabian

Specjalista ds. PR

www.wolterskluwer.pl

Wolters Kluwer S.A.

tel. +48 22 535 80 18

kpabian@wolterskluwer.pl

DOTNULL (66,50KB)

PDFNULL (66,46KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 16-01-2014 08:00
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 16-01-2014 08:39