Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie

Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie

 

W dniach: 14-15.12.2013 r w hali sportowej Hubala w Białymstoku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzików. Nasz region reprezentowali młodzicy z UKS AKTYWNA PIĄTKA Przemyśl w składzie: Daniel Knap, Michał Bienia, Norbert Świerk, Patryk Kordek. Przemyślanie rywalizację rozpoczęli od spotkania z Kiko Zamość pokonując ich 3:2 (punkty zdobyli Świerk, Knap i debel Bienia-Knap).Następnym przeciwnikiem był Technik Głubczyce i tutaj nasi badmintoniści odnieśli zwycięstwo w stosunku 3:2(punkty zdobyli Bienia, Świerk, debel Bienia-Świerk).Potem przyszedł czas na spotkanie z gospodarzami Hubalem Białystok .gdzie nasi zawodnicy nie oddali ani punktu wygrywając 5:0 (punkty zdobyli Bienia, Świerk, Knap, debel Świerk-Kordek, Bienia-Knap)

Po wygranej grupie zawodnicy z Przemyśla czekali na przeciwnika do meczu finałowego, którym okazał się HUBERTUS ZALESIE GÓRNE.

I z tym przeciwnikiem nasi badmintoniści poradzili sobie w stosunku 3:2 (punkty zdobyli Świerk, Knap, debel Bienia-Knap) zdobywając złoty medal i tytuł DRUŻYNOWEGO MISTRZA POLSKI MŁODZIKÓW (U-15) 2013 

Trzeba zaznaczyć, że nasi badmintoniści grali w mocniejszej grupie, gdyż w meczu o trzecie miejsce Technik Głubczyce pokonał 3:2 Masovię Płock .

    Jest to pierwszy medal przemyskich badmintonistów w całej historii tej olimpijskiej dyscypliny sportu , zdobyty tylko przez grupę zawodników wyselekcjonowanych z Przemyśla i Medyki przez trenerów Mariusza Bienia i Dariusza Stańko.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.hubal.bialystok.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=766:dmpj-i-dmpm-2013-w-badmintonie

 

Źródło ; UKS „Aktywna piątka”

  •  

JPGNULL (1,46MB)

JPGNULL (1,42MB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 20-12-2013 13:58 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 20-12-2013 13:58

Na skróty