1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Projekt Comenius w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu

Comenius to największy europejski program współpracy międzynarodowej szkół. Udział w projekcie umożliwia szkołom podnoszenie jakości kształcenia oraz rozwijanie mobilności uczniów i nauczycieli.

W grudniu, w dniach od 8 do 14, do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Września w Przemyślu, zawitali goście z czterech państw: Grecji, Turcji, Rumunii, i Czech. Przyjechali nauczyciele wraz z 22 uczniami. Wszyscy wspólnie realizują projekt „Our rich diversity is our collective strength”, który tłumaczą jako „W naszej różnorodności tkwi nasza wspólna siła”. Program zakłada mobilność uczestników, zatem polscy nauczyciele wraz z uczniami odwiedzą partnerskie państwa.

Program pobytu gości w Polsce był bardzo atrakcyjny. Nie zabrakło w nim wizyty u pana prezydenta w Urzędzie Miasta, uroczystości w szkole, zabaw integracyjnych uczniów z nauczycielami. Bariery nie stanowił język. Zarówno pracownicy szkoły, jak i rodzice uczniów, doskonale radzili sobie z komunikacją. Zwiedzano także Zamek Kazimierzowski i inne  zabytki miasta. Goście byli także w Krasiczynie, na Kopcu Tatarskim, obejrzeli wszystkie atrakcje turystyczne Przemyśla.

Integracji sprzyjały wspólne posiłki w restauracji, śpiewanie kolęd w Sali Kominkowej Zamku Kazimierzowskiego, oglądanie prezentacji multimedialnej o przemyskim niedźwiadku w sali konferencyjnej hotelu, ale przede wszystkim wesołe zabawy, tańce i rozmowy.

Goście i gospodarze na zawsze zachowają wspomnienia tych dni i mają nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkają się w podobnym gronie.

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

JPGNULL

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu przesyłania newslettera. Podanie moich danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji usługi. Jestem świadomy/ma iż mam możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. Administratorem danych jest Gmina Miejska Przemyśl z siedzibą Rynek 1, 37-700 Przemyśl