Projekt Comenius w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu

Comenius to największy europejski program współpracy międzynarodowej szkół. Udział w projekcie umożliwia szkołom podnoszenie jakości kształcenia oraz rozwijanie mobilności uczniów i nauczycieli.

W grudniu, w dniach od 8 do 14, do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Września w Przemyślu, zawitali goście z czterech państw: Grecji, Turcji, Rumunii, i Czech. Przyjechali nauczyciele wraz z 22 uczniami. Wszyscy wspólnie realizują projekt „Our rich diversity is our collective strength”, który tłumaczą jako „W naszej różnorodności tkwi nasza wspólna siła”. Program zakłada mobilność uczestników, zatem polscy nauczyciele wraz z uczniami odwiedzą partnerskie państwa.

Program pobytu gości w Polsce był bardzo atrakcyjny. Nie zabrakło w nim wizyty u pana prezydenta w Urzędzie Miasta, uroczystości w szkole, zabaw integracyjnych uczniów z nauczycielami. Bariery nie stanowił język. Zarówno pracownicy szkoły, jak i rodzice uczniów, doskonale radzili sobie z komunikacją. Zwiedzano także Zamek Kazimierzowski i inne  zabytki miasta. Goście byli także w Krasiczynie, na Kopcu Tatarskim, obejrzeli wszystkie atrakcje turystyczne Przemyśla.

Integracji sprzyjały wspólne posiłki w restauracji, śpiewanie kolęd w Sali Kominkowej Zamku Kazimierzowskiego, oglądanie prezentacji multimedialnej o przemyskim niedźwiadku w sali konferencyjnej hotelu, ale przede wszystkim wesołe zabawy, tańce i rozmowy.

Goście i gospodarze na zawsze zachowają wspomnienia tych dni i mają nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkają się w podobnym gronie.

JPGNULL (127,10KB)

JPGNULL (114,76KB)

JPGNULL (140,30KB)

JPGNULL (118,99KB)

JPGNULL (52,34KB)

JPGNULL (87,73KB)

JPGNULL (116,97KB)

JPGNULL (129,63KB)

JPGNULL (118,54KB)

Opublikował(a):  Data publikacji: 20-12-2013 09:49 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 20-12-2013 09:50

Na skróty