Międzynarodowy Dzień Wolontariusza ze świetlicą „Wzrastanie”

W piątek 13 grudnia br. z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyło się spotkanie z udziałem osób zaangażowanych w działalność świetlic Stowarzyszenia „Wzrastanie” w Przemyślu i Radymnie oraz zaproszonych gości. Krótkim występem artystycznym dzieci i młodzież podziękowały wolontariuszom oraz wszystkim uczestnikom za codzienne wsparcie różnych obszarów działalności Stowarzyszenia.   Hasło jakie przyświecało temu wydarzeniu to:

„Aby istnieć, trzeba uczestniczyć”.

Wolontariat daje szansę wykorzystywania własnych umiejętności rozwinięcia zainteresowań, zdobycia doświadczenia w nowych dziedzinach. Poprzez taką aktywność istnieje  możliwość wywarcia wpływu na zmiany społeczne i na nowe oblicze własnego środowiska. Do takiego rodzaju aktywności zachęcamy wszystkich, którzy chcą dać innym część siebie w swoich uczynkach. Jak przekonują wolontariusze więcej radości jest w dawaniu, aniżeli braniu.

W imieniu Prezydenta Miasta w wydarzeniu udział wziął pan Robert Gawlik- Pełnomocnik Prezydenta Miasta  Przemyśla ds. Organizacji Pozarządowych, wśród zaproszonych gości byli między innymi: pani Ewa Jasińska - Lider Szlachetnej Paczki oraz współpracująca z nią pani Monika Wróbel, klerycy WSD w Przemyślu wraz z ks. Janem Szelągiem. Obecna  była też   młodzież  z przemyskich   liceów, która na co dzień swym działaniem aktywnie wspiera świetlice w Przemyślu i Radymnie.

Każdy wolontariusz otrzymał dyplom wraz z serdecznym podziękowaniem od pani Alicji Sabatowskiej Prezes Stowarzyszenia Profilaktyki i Wspierania Rozwoju Osobowości Dzieci i Młodzieży „Wzrastanie”.

Fot. Kacper Sudziński  - dzieci i młodzież w programie artystycznym.
 

JPGFot. Kacper Sudziński - dzieci i młodzież w programie artystycznym. (1,90MB)

JPGFot. Kacper Sudziński - dzieci i młodzież w programie artystycznym. (1,78MB)

Kategorie strony: Gospodarka
Opublikował(a):  Data publikacji: 18-12-2013 13:51 Modyfikował(a):  Data modyfikacji: 06-03-2014 12:45

Na skróty