6 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wielki sukces Pikniku Naukowego "Młody Nobel 4" w Szkole Podstawowej nr 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu

Dnia 23 listopada 2013r. Szkoła Podstawowa  nr 11 na kilka godzin zamieniła się w mobilne centrum nauki  dzięki Studentom- Wolontariuszom Programu Projektor-Wolontariat Studencki. Program jest wspólną inicjatywą Fundacji Rozwoju Wolontariatu oraz Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.  W tym wielkim  przedsięwzięciu udział wzięły delegacje uczniów szkół podstawowych wraz z nauczycielami: SP w Buszkowicach, SP w Leszczawie Dolnej, SP w Maćkowicach, SP nr 1 w Żurawicy, szkoły podstawowe  Miasta Przemyśla oraz zaproszeni goście.

W ramach pikniku zostały przeprowadzone widowiskowe pokazy, które w niezwykle przystępny i ciekawy sposób wyjaśniały podstawowe prawa fizyki, tajemnice reakcji chemicznych. Uczestnicy zajęć mieli możliwość zgłębiania wiedzy z zakresu robotyki, biologii, kryminalistyki oraz pierwszej pomocy. Ta niecodzienna lekcja pozwoliła uczniom, nie tylko obserwować wiele fascynujących zjawisk, ale także wcielić się w dociekliwego naukowca i samodzielnie przeprowadzać eksperymenty naukowe. Popularność, którą cieszy się ,,Młody Nobel” (zorganizowany  w Szkole Podstawowej  11 już po raz drugi) i jego niezwykle pozytywny odbiór zarówno ze strony dzieci, młodzieży, jak   i dorosłych pokazuje jak potrzebne są działania popularyzujące naukę oraz jak wiele radości sprawiają one osobom, do których są skierowane.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 11 w Przemyślu oraz Uczestnicy Pikniku dziękują p. Kamilowi Wrzos-koordynatorowi akcji ,,Młody Nobel” oraz Studentom- Wolontariuszom za wspaniałą inicjatywę, dzielenie się swoją wiedzą i czasem, uśmiechem, co w efekcie prowadzi do rozbudzania zainteresowań naukami ścisłymi wśród uczniów oraz działaniami w ramach tak pojętego wolontariatu. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 składa serdeczne podziękowanie Nauczycielom, Rodzicom, Pracownikom, Sponsorom za ogromne zaangażowanie w realizacji tego przedsięwzięcia.

JPGNULL (183,23KB)

JPGNULL (165,81KB)

JPGNULL (158,78KB)

JPGNULL (217,01KB)

JPGNULL (184,91KB)

JPGNULL (165,62KB)

JPGNULL (175,65KB)

JPGNULL (179,04KB)

Opublikował:  | Data publikacji: 05-12-2013 14:36
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-12-2013 14:37