15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Prezydent Choma uczestniczył w wiecu poparcia na Prospekcie Swobody we Lwowie

Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma wziął udział (2 grudnia br.) w wiecu poparcia na Alei Wolności (Prospekcie Swobody) we Lwowie, gdzie od kilku dni mieszkańcy demonstrują w ten sposób swoje poparcie dla idei integracji Ukrainy z Unią Europejską. Jak oceniają władze Lwowa bierze w nich udział około 50 tysięcy ludzi.

Prezydent Choma rozmawiał o możliwości wsparcia mieszkańców partnerskiego miasta Przemyśla z Konsulem Generalnym RP Jarosławem Drozdem, a także Merem Miasta Lwowa Andrijem Sadowym. Gospodarz Lwowa zaprosił Prezydenta do spotkania z manifestującymi na Prospekcie Swobody, gdzie zwrócił się do zebranych, gdzie zapewnił ich o poparciu dla proeuropejskich aspiracji Ukrainy: "Bez względu na to co mówi Prezydent Wiktor Janukowicz i inni politycy - Ukraina jest w Europie!". Życzył również mieszkańcom Lwowa wytrwałości w ich dążeniach, przekonując, że funkcjonowanie w strukturach UE podnosi standardy obywatelskiego życia.

Prezydent Miasta Przemyśla wystosował dzisiaj (3 grudnia) apel do Prezydentów innych polskich miast partnerskich Lwowa, z propozycją "podjęcia działań wyrażających solidarność z proeuropejskimi dążeniami mieszkańców Ukrainy oraz władz Miasta Lwowa." 

JPGNULL (1,70MB)

JPGNULL (793,12KB)

JPGNULL (1,84MB)

JPGNULL (1,76MB)

Opublikował:  | Data publikacji: 03-12-2013 12:35
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 06-03-2014 12:36