15 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Wielka Parada Aniołów pod przewodnictwem Trzech Króli

W tym roku po raz kolejny organizujemy imprezę plenerową

„ Wielką Paradę Aniołów pod przewodnictwem Trzech Króli”

w dniu 6 stycznia 2014r.

Będzie ona miała trochę inny przebieg niż w ubiegłym roku. Rozpocznie się w Rynku naszego miasta o godz. 13.30 koncertem kolęd, podczas którego zostaną nagrodzone stroje anielskie oraz zostanie wręczona statuetka „Anioła Dobroci”. Następnie po uroczystym pokłonie Trzech Króli przy Żłóbku o godz. 15-tej rozpocznie się przemarsz Orszaku Królewskiego ul. Kazimierzowską i ul. Franciszkańską w stronę Archikatedry gdzie o godz. 15.30 zostanie odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa. Adama Szala.

W związku z tym organizujemy konkurs na „Najciekawsze przebranie anielskie”.  Jest  on skierowany do wszystkich mieszkańców Przemyśla – dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Podczas koncertu poprzedzającego Paradę, spośród przybyłych „ANIOŁOW” zostaną wybrane i nagrodzone trzy najciekawsze stroje przez Jury, powołane przez organizatorów.    Oceniane będą tylko prace indywidualne. Głównym kryterium oceny będzie oryginalność i nieszablonowe przedstawienie postaci anielskiej.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnym kolędowaniu, konkursie  na własny strój anielski, oraz wędrówce z Orszakiem Trzech Króli.

Dokładne informacje będą dostępne od 08.grudnia 2013r. na stronie internetowej oratorium: www.przemysl.michalitki.pl

Opublikował:  | Data publikacji: 03-12-2013 11:55
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 05-12-2013 14:47