1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

"Nie dla czadu"

„NIE dla czadu” to akcja edukacyjna, KG PSP informująca o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla. Potrwa ona od grudnia do marca 2014 roku, czyli przez okres grzewczy, w którym najczęściej dochodzi do zatruć czadem. Celem Akcji jest uświadomienie społeczeństwu istnienia niebezpieczeństw związanym z czadem oraz zapobieganie zatruciom.

Lokalnie akcję zainicjowało Stowarzyszenie dla Przemyśla REGIA CIVTAS wraz z Partnerami :
Euroterm Sp. z o.o. S.K.A w Przemyślu, MPEC w Przemyślu Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Żurawicy, Komenda Miejska PSP w Przemyślu, PGM Sp. z o.o. w Przemyślu, Alkor Sp.J. .

Patronat honorowy nad akcją objął Pan Robert Choma - Prezydent miasta Przemyśla, patronat medialny – tygodnik „Życie Podkarpackie”.

Co roku w okresie grzewczym dochodzi w Polsce do kilku tysięcy zaczadzeń, w tym kilku¬dzie-sięciu ze skutkiem śmiertelnym. Te dane wskazują na ciągle niską świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą czad.
Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na największe zagrożenie, jakie występuje podczas nieprawidłowego używania urządzeń grzewczych oraz wadliwie działających kominach i wentylacji.
Jednocześnie wskazanie najistotniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo związane z tlenkiem węgla.

Dlatego właśnie teraz, na kilka dni przed przyjściem pierwszych mrozów, rozpoczynamy akcję informacyjną „NIE dla czadu” i liczymy, że dotrzemy z informacją o zagrożeniach, jakie niesie za sobą „cichy zabójca” do jak największej liczby osób.

Przedsięwzięcie na łamach lokalnej gazety będzie się wyróżniało licznymi konkursami o tematyce tlenku węgla i bezpiecznego używania urządzeń grzewczych. Konkursy będą organizowane cyklicznie co dwa tygodnie, a ich zwycięzcy otrzymają blisko 100 czujników tlenku węgla (atestowany czujnik + montaż) ufundowanych przez partnerów akcji.

Akcja wpisana jest w szerszą strategię działań Straży Pożarnej „Nie Dla czadu”. Składają się na nią ulotki związane z tlenkiem węgla, ogłoszenia prasowe, plakaty oraz dedykowana strona internetowa www.euroterm-polska.pl, gdzie internauci znajdą wskazówki, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń grzewczych i ustrzec się zatruć.

 

 

Opublikował:  | Data publikacji: 29-11-2013 11:38
Modyfikował:  | Data modyfikacji: 06-03-2014 12:36